Slavný herní festival Electronic Entertinment Expo, neboli spíše E3, už nám bohužel skončil. V Convention Center v Los Angeles se ale nepředstavovali pouze očekávané pecky typu Unreal Tournament 2007 či ET: Quake Wars, nové konzole Playstation 3 nebo Nintendo Wii, ale také hvězdy ze světa elektronickcých sportů v rámci druhého ročníku VSports All Stars Game od americké ligy Global Gaming League.
Stejně jako loni, i tentokrát našli VSports ASG útočiště na již zmíněném festivalu E3. Během dvou týdnů mohli fanoušci z celého světa na webových stránkách ASG hlasovat [celá zpráva] pro své hvězdy hned ve třech hrách: Counter-Strike 1.6 (5v.5, Amerika proti Evropě), Warcraft3 (1v.1, Korea proti světu) a Quake4 (1v.1, Amerika proti Evropě). Na poslední, finálový den bylo ještě naplánováno utkání ve hrách WC3 a Q4 i ve formě 2v.2.
VSports All Star Game – Counter-Strike: První herní den
V Counter-Strike se střetly výběry Ameriky a Evropy. Do amerického “dream teamu” se dostal již tradičně nejlepší kanadský hráč shaGuar (Team 3D) a fRoD (compLexity). Ty ještě doplnil shaGuarův týmový kolega Method spolu s brazilskými hvězdami z kádru MiBR[São Paulo], KIKOOOO a Coguem.
Proti nim se postavil silný evropský výběr v čele s účastníky minulého ročníku SpawNem (SK Gaming), XeqtRem (Team NoA) a elemeNtem (mousesports). Čtvrtým do party se stal vilden (SK Gaming) a posledním článkem je nakonec MusambaN1 (x6tence), který nahradil f0resta (fnatic).
– Amerika: Cogu, fRoD, KIKOOOO, Method, shaGuar
– Evropa: SpawN, XeqtR, elemeNt, MusambaN1, vilden
– de_nuke: 16:03
– de_inferno: 16:02
V americko-evropském souboji byli tentokrát překvapivě úspěšnější Američané. Ti až neuvěřitelně hladce smetli zástupce starého kontinentu, na de_nuke stačila SpawNova parta uhrát pouhé 3 body, na de_inferno ještě dokonce o bod méně, a v prestižním klání si tak Amerika zajistila vítězství.
Jak říká jeden ze zástupců Evropy, vilden (SK.swe) na svém blogu, hráči na VSports All Star Game neměli nejlepší podmínky na hraní. “Ale byla to sranda a myslím, že to nebylo hráno na příliš vážné úrovni, s komentátory mluvícími naživo při hře kde například jsme a podobně,” popisuje podmínky VASG. “A bylo to hráno uprostřed párty s nějakými lidmi z GGL a dalšími obchodníky. Naneštěstí jsme prohráli vysoko ale není to velká věc. I tak jsme se bavili,” uzávírá.
Do korejského hvězdné dvojice ve Warcraftu3 byli původně vybráni dvojnásobný vítěz WEG 2005 Moon (MeetYourMakers) spolu s jeho krajanem Sweetem, zástupcem kádru World Elite. Sweet však nakonec svou účast odřekl z dovůdu právě probíhajících asijských lig a jeho místo zaplnil Moonův týmový kolega Lucifer (mYm).
Změny se nevyhnuly ani Evropě. S propastným rozdílem 15% hůasů zvítězil nejúspěšnější hráč historie Grubby (4Kings), sekundovat mu měl čínský zástupce Sky (World Elite). Ten stejně jako jeho spoluhráč Sweet odstoupil a ja jeho místo nastoupil ToD (4Kings), nedávný vítěz WEG Masters 2006 a spoluhráč Grubbyho. Z VASG WC3 turnaje se tak stala záležitost dvou týmů, 4Kings a MeetYourMakers, což slibovalo velice zajímavé souboje.
VSports All Star Game – WarCraft 3: První herní den
– Maelstorm – 1:0
– Turtle Rock – 0:1
Moon (mYm) [02:00] Lucifer (mYm)
– Echo Isles – 1:0
– Maelstorm – 1:0
Ihned v prvním utkání na sebe narazili finalisté WEG Masters 2006 a spoluhráči z týmu 4Kings, Grubby a Tod. Tentokrát ToD nedokázal zopakovat absolutní překvapení z Číny a s Grubbym si každý odnesli po jednom bodu. V druhém utkání prvního dne byl podle očekávání lepší Moon, který svého spoluhráče porazil hladce 2:0.
VSports All Star Game – WarCraft 3: Druhý herní den
– Echo Isles – 0:1
– Twisted Meadows – 1:0
Lucifer (mYm) [02:00] ToD (4Kings)
– Turtle Rock – 1:0
– Echo Isles – 1:0
ToD (4Kings) [02:00] Moon (mYm)
– Echo Isles – 1:0
– Turtle Rock – 1:0
Druhý herní den nabídl rovnou tři utkání. V tom prvním na sebe narazili semifinalisté z letošního WEGu, Grubby a Moon. Tentokrát se dostal do vedení Moon, Grubby však stačil stáhnout konečný výsledek na 1:1. V druhém zápase už překvapivě ToD nestačil na Lucifera, čímž bylo jeho konečné umístění odsouzeno na utkání následující, ve kterém se Francouz postavil proti Moonovi. Moona už ale překvapivě porazil 2:0 a čekalo se tak na poslední utkání celého turnaje mezi Grubbym a Luciferem.
VSports All Star Game – WarCraft 3: Třetí herní den
– Echo Isles – 1:0
– Twisted Meadows – 1:0
Po všech třech herních dnech se tedy stal nejúspěšnější hvězdou Grubby. V posledním utkání turnaje už konečně neremizoval a dokázal si s Luciferem poradit hladce 2:0, a tím si také zajistil první příčku.
VSports All Star Game – WarCraft 3: Třetí herní den 2v.2
– Gnollwood – 1:0
Jako poslední WC3 utkání celého “hvězdného” turnaje byl naplánován exhibiční 2v.2 souboj mezi výběrem světa a Koreje, respektive mezi týmy 4Kings a MeetYourMakers. 4Kings posledím zápasem jasně potvrdili, že Evropané stále ještě ve světe hrají prim a Korea si tak bude muset na ovládnutí WC3 scény ještě nejaký ten pátek počkat.
Posledním, neméně důležitým turnajem byl Quake4. Stejně jako v případě WC3 turnaje, i tentokrát se navzájem utkaly hráči Evropy a Ameriky aby se nakonec mohli utkat ve famózním 2v.2 utkání. Do amerického výběru byl zařazeni v současnoti dva nejlepší Američané současnoti, socrates (compLexity) a cha0ticz.
Proti nim se postavili finalisté CPL Winter 2005, cooler (mousesports) a toxic (SK Gaming). Cooler je vítězem CPL Winter 2005 a také CB EuroCupu XII, přesto vška v poslední době rozhodně neměl formu, když skončil v několika turnajích daleko za medailovými příčkami. Toxic je švédská Quake legenda a právě finálový oponent slavného Rusa z CPL Winter 05.
VSports All Star Game – Quake 4: První herní den
– Phrantic – 07:02
– Lost Fleet – 14:17
cha0ticz (Check-6) [02:00] socrates (coL)
– Phrantic – 18:03
– Galang – 16:08
Zatímco první utkání symbolizovalo finále CPL Winter 2005, to druhé finále GGL AmeriCupu. Z evropského klání však tetntokrát vítěz nevyšel, a cooler s toxem se museli spokojit s bodem. V druhém zápase zvítězil překvapivě cha0ticz, který tak socratesovi oplatil porážku z finále AmeriCupu.
VSports All Star Game – Quake 4: Druhý herní den
– Galang – 20:08
– Phrantic – 14:17
cooler (mouz) [02:00] socrates (coL)
– Phrantic – 28:01
– Phrantic – 24:08
tox (SK) [02:00] socrates (coL)
– Phrantic – 15:03
– Galang – 32:02
V prvním utkání druhého herního dne se vyskytla remíza a jejím strůjcem byl znovu cooler, který si jen o vlásek nepřípsal i druhý vítězný bod. V druhém zápase se postavil vítěz CPL Winter 2005 proti druhému aričanovi, socratesovi. Tomu oplatil porážku z TransAtlantic Shodown a zvítězil zcela hladce 2:0. V posledním utkání třetího dne se utkali toxic se socratesem. Toxicovi se však forma v žádném případě nevyhla, naopak, svého soka naprosto rozdrtil výsledky 15:03 a 32:02.
VSports All Star Game – Quake 4: Třetí herní den
– Phrantic – 16:05
– Galang – 29:19
Poslední utkání utkání mezi toxicem a cha0ticzem mělo rozhodnout o tom, kdo se stane vítězem Q4 turnaje. Toxic však neponechal nic náhodě, a na první mapě Phrantic porazil americkou “star” hladce 16:05. Na Galangu už sice začalo přihořívat, toxic si však udržel vedení a díky výhře 29:19 nakonec získal první místo.
VSports All Star Game – Quake 4: Třetí herní den 2v.2
– Over the edge
Stejně jako ve Warcraft3 turnaji, i zde se hvězdy utkali ve 2v.2 utkání. Evropané tentokrát naprosto potvrdili svou dominanci na turnaji a výsledkem 79:18 dali Američanům jasně najevo, že se mají od Evopanů ještě co učit. Níže přinášíme konečné pořadí obou turnajů, v závorkách uvádíme počet bodů.
VSports All Star Game – Konečné pořadí: Quake 4
1. (5) Johan “toxic” Quick (SK Gaming)
2. (4) Anton “Cooller” Singov (mousesports)
3. (3) Jared “cha0ticz” Cugno (Check-Six)
4. (0) Jason “socrates_” Sylka (compLexity)
Za favorita turnaje se dali považovat spíše Američané, toxic se od finále CPL Winter 2005 výrazně nepředvedl a Cooler v poslední době dokazoval, že nemá formu minulých měsíců. Přesto dokázali američany doslova smést a neprohráli s nimi ani jedno utkání, korunu všemu nasadili 2v.2 zápasem, ve kterém jasně dominovali. Překvapivé je však poslední místo socratese, pro kterého se All Star Game stalo mizérií a naneštěstí prohrál co mohl.
VSports All Star Game – Konečné pořadí: Warcraft 3
1. (4) Manuel “Grubby” Schenkhuizen (4Kings)
2. (3) Yoan “ToD” Merlo (4Kings)
3. (3) Jang “Moon” Jae Ho (MeetYourMakers)
4. (2) JaeWook “Lucifer” Noh (MeetYourMakers)
Jak už bylo zmíněno, stejně jako v Quake4 turnaji, i ve WC3 dominovali Evropané. Pravda, nebylo to tak jasné a přesvědčivé jako v podání quakerů, přesto se jedná o velký úspěch. Grubbyho neporazitelnostu je už dlouho tu tam, přesto si nynějším prvním místem připomněl staré zlaté časy, doslova a do písmene. Po nečekaném ToDově vítězství na WEG Masters 2006 nebylo jasné co od ToDa nyní čekat. Dokázal však, že se nejednalo o náhodu a celkového vítězství ho zbavilo snad jen zaváhaní s Luciferem, přesto získal krásnou druhou příčku díky lepšímu vzájemnému utkání s Moonem. S tím se počítalo jako s jedním z adeptů na vítězství, jeho úspěchy z WEG 2005 jsou však minulostí a po “neúspěchu” na WEG Masters 2006 si připsal třetí příčku. Nakonec, Lucifer byl předem považován za outsidera, přesto si dokázal hladce poradit s vítězem WEG Masters 2006 ToDem a zajistil si tak alespoň dva body.
Tak tedy, VSports All Star Game jsou konečně úspěšně za námi. Counter-Strike fanoušky určitě zamrzí fakt, že se odehrálo pouze jedno utkání o dvou mapách, v kterém zástupci starého kontinentu ke všemu ještě naprosto vyhořeli. Quake4 a Warcraft3 turnaje však jasně dokázali, že kolébkou světových elektronických sportů je stále ještě Evropa, a Asie či Amerika se od nás mají stále co učit.
a nebyly by replaye z wc3 ? .p
nepokousej sve stesti ;p
:))))))