Již pěkných pár let se začátkem července v luxusním hotelu Gaylord Texan v Dallasu ve státě Texas koná populární akce, která dlouhou dobu nesla název CPL Summer. Začátkem tohoto roku totiž začala progamingovou scénou hýbat společnost Games Media Properties, která uzavřela s CPL jistou formu partnerství, díky čemuž byla zrušena plánovaná CPL World Tour. Ta byla nahrazena jiným seriálem – World Series of Video Games (GamePark 22.2.2006) – jehož součástí se stalo i CPL Summer. Oblíbený turnaj byl koncem června přejmenován (GamePark 29.6.2006), a tak se tento rok v termínu od 7.7 do 9.7 hráči nesjížděli na CPL Summer, nýbrž na Intel Summer Championship (ISC).
Zatímco minulý rok CPL Summer kolidovalo s prestižním ESWC, letos byly termíny zvoleny tak, aby špičkoví hráči stihli hrát na obou akcích. Po letošním turnaji v Paříži vypukla mezi CS týmy menší hysterie, když řada špičkových týmů z různých důvodů odřekla svojí účast na ISC (GamePark 5.7.2006). Letošní turnaj se tedy muselo obejít například bez Ninjas in Pyjamas, made in Brazil nebo Serious Gaming, i tak se ovšem do Dallasu sjelo velice kvalitní portfolio předních světových týmů. Špičkové týmy jistě přilákala vidina závratných prize money a fakt, že týmy a hráči byly finančně odměněni až do 16.místa.
Counter-Strike 1.6 turnaj
Celkový počet Counter-Strike týmů, které se turnaje zúčastnily, se ustálil na čísle 66. Organizátoři pasovali do role největších favoritů americký klub Team 3D, který byl nejvýše nasazen. Mezi další favority měli patřit švédští fnatic (druzí z ESWC 2006), němečtí aTTax (třetí z ESWC 2006), Britové z 4Kings (velice kvalitní výsledek na ESWC, kde 4Kings měli smůlu na los) a další americké týmy jako compLexity či velké překvapení nedávného LANWAR tým Pandemic.
První dvě kola pavouka se hrálo systémem single elimination a nedošlo k žádným překvapením. Vysoko nasazené týmy potvrdily svoje kvality a neznámým americkým týmům povolovaly v průměru 4-5 kol na zápas.
Po “zahřívacím” úvodním zápase se již hrálo klasickým double elimination systémem. I tak stále pokračoval trend z prvních zápasů a docházelo k vyřazení povětšinou méně výkonných amerických týmů, které měly to štěstí, že prošly sýtem single elimination. Zajímavé zápasy nabídlo toto kolo všehovšudy dva. Švédští Speed-link vyřadili deváté nasazené Jax Money Crew na mapě de_nuke v poměru 16:13. Na stejné mapě potom svedly vyrovnanou bitvu i Dánové z Alltherage.dk a Norové z Catch-Gamer. Tento zápas skončil výhrou druhého jmenovaného týmu poměrem 16:12.
Team NoA při zápase se Speed-Link * compLexity odpovídají na dotazy od TsN * Speed-Link slaví vítězství nad NoA
1.kolo WB
Team 3D vs Gamers Anonymous – [ 16 : 1 ]
Team EG vs g3x – [ 11 : 16 ]
mugNmouse vs Chillside Gaming [ 7 : 16 ]
DеadZone vs United5 – [ 21 : 19 ]
compLexity vs Ne Plus Ultra – [ 16 : 10 ]
function zer0 vs Pandora's Mighty Soldiers – [ 16 : 0 ]
violence vs Team NoA – [ 8 : 16 ]
Green Berets vs CheckSix.swe – [ 4 : 16 ]
Pandemic vs .5oCAL – [ 16 : 2 ]
mousesports vs Echo-7 – [ 16 : 3 ]
JaX Money Crew vs Speed-Link – [ 13 : 16 ]
elite pimps vs CheckSix.usa – [ 5 : 16 ]
aTTaX vs Confederacy – [ 16 : 4 ]
alltherage.DK vs Catch Gamer – [ 12 : 16 ]
IXI vs 4Kings – [ 1 : 16 ]
fnatic vs NetFragz – [ 16 : 1 ]
Hodně zajímavé zápasy a několik překvapení pak přineslo až druhé kolo winner's bracket, které se hrálo na mapě de_inferno. Nejvýše nasazení Team 3D podlehli celkem jednozačně brazilským g3x 16:10 a velmi rychle tak spadli do dolního pavouka, což se po jejich vítězství na LANWAR a čtvrtém místě na ESWC, ukázalo býti poměrně nečekané (to, že Team 3D nehráli na ISC příliš v pohodě dokladuje i jejich konečné 9.-12.místo, což je pro jeden z nejlepších amerických týmů velké zklamání). Zaskočeni byli diváci i jasnými vítězstvími NoA nad švédským squadem Check-Six a vysokou výhrou amerických Check-Six nad Speed-link. Velice těžkého soupeře v podobě Catch-Gamer pak měli Alternate aTTax, kteří ovšem náročnou úlohu zvládli a dali tak pokračovat svým vynikajícím výsledkům z poslední doby (aTTax patřili k nejlepším týmům na nedávno skončeném ESWC, zároveň tento tým vede průběžné pořadí NGL-One a Němci se slušně umístili i na letošním DreamHacku). Až v prodloužení musel končit zápas 4Kings s fnatic. Nejdramatičtější zápas tohoto kola nakonec lépe zvládli čerství vícemistři světa, kteří “králům” v prodloužení nedovolili uhrát ani kolo. Prodloužení bylo o to pikantnější, že se nehrálo klasickým systémem MR3, ale MR5, čehož si hráči 4Kings nevšimli a po třech kolech automaticky ze zvyku prohodili strany, což zapříčinilo komplikace hlavně v otázce peněz. Admini nakonec vše vyřešili a na vítězství fnatic se nic nezměnilo. Do looser's bracket museli kromě výše uvedených týmů putovat i Pandemic, objev letošního LANWAR turnaje, kteří nestačili na německé mousesports.
2.kolo WB
Team 3D vs g3x – [ 10 : 16 ]
Chillside Gaming vs DеadZone – [ 16 : 12 ]
compLexity vs function zer0 – [ 16 : 3 ]
Team NoA vs CheckSix.swe – [ 16 : 5 ]
Pandemic vs mousesports – [ 11 : 16 ]
Speed-Link vs CheckSix.usa – [ 5 : 16 ]
Alternate aTTaX vs Catch Gamer – [ 16 : 14 ]
4Kings vs fnatic – [ 15 : 20 ]
Než budeme pokračovat shrnutím čtvrtfinálových bojů, pojďme se krátce věnovat i “existenčním” zápasům v looser's bracket. V prvním kole dolního pavouka na sebe většinou narazily několikrát zmiňované neznámé americké týmy. Zajímavý byl snad jen výpadek mugNmouse, kteří se blýskli na LANWAR překvapivým sedmým místem. Na ISC ale skončili velice brzo, neboť je z turnaje vyřadili United5. Ti pro zajímavost skončili na LANWAR na pátém místě.
1.kolo LB
Gamers Anonymous vs Team EG – [ 4 : 16 ]
mugNmouse vs United5 – [ 8 : 16 ]
Ne Plus Ultra vs Pandora's Mighty Soldiers – [ 16 : 1 ]
violence vs Green Berets – [ 1 : 16 ]
.5oCAL vs Echo-7 – [ 9 : 16 ]
JaX Money Crew vs elite pimps – [ 16 : 12 ]
Confederacy vs alltherage.DK – [ 2 : 16 ]
IXI vs NetFragz – [ 13 : 16 ]
Pokud bylo první kolo dolní větve pavouka veskrze nudnou záležitostí, v kole druhém se již děly pěkné věci. Do paměti se nejvíce vryje dvojnásobné prodloužení v zápase Pandemic s Green Berets. Druhý jmenovaný tým několikrát dokázal, že dokáže hrát s předními americkými týmy vyrovnané partie (kromě toho jsou Green Berets přemožitelé brazilských g3x z přípravné LAN party Lethal Gamers) a tyto slova potvrdil i v zápase s Pandemic, se kterými se taktéž střetli na výše uvedeném přípravném turnaji, kde s nimi velice těsně prohráli, což “zelení” ke svojí smůle zopakovali i tentokrát. Mírně překvapilo i brzké vyřazení norských Catch-Gamer v zápase s United5. Norové po čtvrtém místě na WEG Masters poněkud ztrácí dech a na mezinárodní scéně nejsou zdaleka tak vidět.
2.kolo LB
4Kings vs Team EG – [ 16 : 10 ]
Catch Gamer vs United5 – [ 8 : 16 ]
Speed-Link vs Ne Plus Ultra – [ 16 : 11 ]
Pandemic vs Green Berets – [ 26 : 23 ]
CheckSix.swe vs Echo-7 – [ 16 : 12 ]
function zer0 vs JaX Money Crew – [ 8 : 16 ]
DеadZone vs alltherage.DK – [ 5 : 16 ]
Team 3D vs NetFragz – [ 16 : 10 ]
Nyní se opět přesouváme do bojů ve winner's bracket, konkrétně do čtvrtfinálových a semifinálových utkání, kde už na sebe narazily skutečně elitní světové týmy. Asi nejjednodušší zápas měli na čtvrtfinálové mapě de_train Brazilci z g3x, kteří si lehce poradili se švédskými Chillside Gaming 16:8. To američtí compLexity měli o poznání těžšího soupeře, v těsném zápase nakonec uhájili vítězství 16:14 nad Team NoA, kteří se na ISC ukázali ve skvělém světle a kdekoho svou dobrou hrou překvapili. Další americký tým ve čtvrtfinále winner's bracket – CheckSix – už takové štěstí neměl a musel se sklonit před uměním mousesports, které táhne především severské duo elemeNt a ahl. Nesnadnou pozici měl druhý německý tým na turnaji – Alternate aTTax, který po Catch-Gamer “schytal” vícemistry světa fnatic. I s nimi si ovšem Němci výsledkem 16:13 dokázali poradit a důrazně tak všechny znovu upozornili, jak velkou hrozbu na současné světové CS scéně představují.
Čtvrtfinále WB
g3x vs Chillside Gaming – [ 16 : 8 ]
compLexity vs Team NoA – [ 16 : 14 ]
mousesports vs CheckSix.usa – [ 16 : 13 ]
Alternate aTTaX vs fnatic – [ 16 : 13 ]
Semifinálové zápasy nabídly “derby” dvou německých týmů na turnaji. Z dvojice mousesports/Alternate aTTax byl nakonec lepší druhý zmiňovaný klan, který tak vyřadil další klub patřící, podle portálu GotFrag, mezi deset nejlepších CS squadů současnosti. Druhé semifinále skončilo nečekaně hladce ve prospěch compLexity, kteří doslova smetli g3x 16:5.
Semifinále WB
g3x vs compLexity – [ 5 : 16 ]
mousesports vs Alternate aTTax – [ 13 : 16 ]
V tuto chvíli se opět koukneme na vyvrcholení zápasů v looser's bracket. Třetí kolo (mapa de_dust2) nabídlo nejdramatičtější zápas mezi švédskou divizí CheckSix a na posledních akcích dobře hrajícími Američany z JaX Money Crew. O osudu zápasu muselo rozhodnout prodloužení, v němž se jako lepší ukázali býti Švédové. Hráči Tří korunek byli úspěšní i v dalším zápase – Speedlink porazili 16:7 Pandemic a proklouzli tak mezi dvanáct nejlepších týmů na turnaji. Pohromu amerických týmů završili United5, kteří podlehli po dlouhé době opět sympaticky hrajícím 4Kings. Ti se v dobré formě ukázali už na ESWC 2006, kde měli velkou smůlu na los druhé skupiny, ve které potkali Lunatic-Hai nebo wNv Gaming. Americkou čest tak ve třetím kole zachraňovali Team 3D, kteří poměrem 16:11 dali sbohem dánským Alltherage.
3.kolo LB
4Kings vs United5 – [ 16 : 7 ]
Speed-Link vs Pandemic – [ 16 : 7 ]
CheckSix.swe vs JaX Money Crew – [ 20 : 17 ]
alltherage.DK vs Team 3D – [ 11 : 16 ]
Čtvrté kolo dolního pavouka a mapa de_nuke přinesly poměrně jednoznačné výsledky. Nejtěsnějším možným poměrem 16:14 skončil zápas Speedlink vs Team NoA. Dobře hrající Norové bohužel na Švédy nestačili, a tak se po dobrém výkonu museli s turnajem rozloučit na 9.-12.místě. V ostatních zápasech 4Kings vyškolili Chillside Gaming 16:1 a fnatic zabránili výhrou 16:4 ve výraznějším úspěchu Team 3D. Pikantní příchuť měl souboj dvou squadů klanu CheckSix. Švédská divize nečekaně vyhořela a do závěrečných bojů tak postoupila americká sekce tohoto klanu.
4.kolo LB
Chillside Gaming vs 4Kings – [ 1 : 16 ]
Team NoA vs Speed-Link – [ 14 : 16 ]
CheckSix.usa vs CheckSix.swe – [ 16 : 4 ]
fnatic vs Team 3D – [ 16 : 6 ]
Páté kolo a mapa de_inferno vyhovovala nejvíce 4Kings a fnatic. Oba týmy tak potvrdily prognózy, které jak 4Kings, tak fnatic před turnajem favorizovaly. Doplatili na to švédští Speed-Link a Američané z CheckSix (pro ty je ale po nevýrazném období celkové sedmé místo velkým úspěchem).
5.kolo LB
4Kings vs Speed-Link – [ 16 : 10 ]
CheckSix.usa vs fnatic – [ 13 : 16 ]
V šestém kole se již hrálo o hodně, čehož si všichni aktéři byli plně vědomi. 4Kings ani fnatic ovšem neznervózněli a svoje zápasy zvládli hráči těchto týmů na výbornou. 4Kings v exhibičním stylu vyřadili mousesports 16:3 a fnatic, v také ne úplně těsném zápase, brazilské g3x 16:10.
6.kolo LB
mousesports vs 4Kings – [ 3 : 16 ]
g3x vs fnatic – [ 10 : 16 ]
Ve finále looser's bracket se opakoval zápas z druhého kola horního pavouka mezi fnatic a 4Kings. Zatímco první zápas skončil až v prodloužení, tentokrát neponechali fnatic nic náhodě a “krále” doslova rozdrtili 16:2.
Finále LB
fnatic vs 4Kings – [ 16 : 2 ]
V naší obsáhlé reportáži se opět přesouváme do winner's bracket, kde bylo na programu vysoce očekávané finále mezi compLexity a Alternate aTTax. Konečný výsledek šokoval snad všechny, němečtí hráči vedení Chef-Kochem přejeli americkou pětici 16:2 a v tento moment si nikdo nedovolil pochybovat o možném německém zaváhání.
Finále WB
Alternate aTTax vs compLexity – [ 16 : 2 ]
Američtí borci tedy museli o možnost oplatit Němcům ostudnou porážku bojovat s fnatic. Na mapě de_train Švédové nedokázali držet krok s rozjetými compLexity, které svými výkony podržel především Warden, a s turnajem se tak museli fnatic rozloučit na i tak dost slušném třetím místě. ISC tak byl druhým turnajem v krátkém sledu, ve kterém hráči fnatic sahali po celkovém vítězství, které jim ale v závěrečných fázích uteklo.
Zápas o celkové finále
fnatic vs compLexity – [ 10 : 16 ]
Velké finále nabídlo znovu souboj Alternate aTTax a compLexity. Američané měli po ostudné porážce z finále WB velice těžkou pozici, neboť pokud chtěli pomýšlet na celkové vítězství, museli porazit německé skillery ve dvou zápasech po sobě, což se nejevilo příliš reálné ani americkým expertům z portálu GotFrag. Americká squadra však dokázala takřka nemožné a po výhrách na mapách de_inferno a de_dust2 si z ISC odváží hodně překvapivé vítězství. O jejich prvním místě rozhodlo především větší štěstí v početných 1v1 soubojích a také fakt, že německé družině v čele s Chef-Kochem se pro tentokrát příliš nedařilo. Němci tak po parádních výhrách nad elitními světovými klany opět odjíždějí z velkého turnaje bez vítězství, naopak u compLexity mohou po zpackaném ESWC propuknout mohutné oslavy.
Celkové finále
Alternate aTTaX vs compLexity – [ 7 : 16 ]
– de_inferno
Alternate aTTaX vs compLexity – [ 10 : 16 ]
– de_dust2
Konečné pořadí CS turnaje:
1.místo : compLexity – $40,000 + uhrazení nákladů na cestu a ubytování na celkové finále
2.místo : Alternate aTTaX – $27,000 + uhrazení nákladů na cestu a ubytování na celkové finále
3.místo : fnatic – $20,000
4.místo : 4Kings – $13,500
5.místo : mousesports – $9,000
6.místo : g3x – $7,500
7.místo : CheckSix.usa – $4,500
8.místo : Speed-Link – $3,000
9.-12.místo : Team NoA – $2,250
9.-12.místo : Chillside Gaming – $2,250
9.-12.místo : CheckSix.swe – $2,250
9.-12.místo : Team 3D – $2,250
13.-16.místo : JaX Money Crew – $1,500
13.-16.místo : United5 – $1,500
13.-16.místo : Pandemic – $1,500
13.-16.místo : alltherage.DK – $1,500
Quake 4 turnaj
Zatímco Counter-Strike turnaj byl drobně poznamenán neúčastí několika předních světových týmů, na soutěž v Quake 4 se sjela absolutní světová špička, s několika vyjímkami. Turnaje se bohužel nemohl zúčastnit Anton “cooller” Singov, živoucí ruská legenda Quaku, kvůli problémům s vízem. Absenci Rusa zmínil i pozdější vítěz soutěže Johan “toxic” Quick v interview po turnaji. Doslova prohlásil: “Nebaví mě vyhrávat turnaje, kde nehraje cooller“. Do Dallasu dále nedorazili SK.fooKi a fzer0-Clamp-Ok. Přesto se dá Quake 4 klání na ISC označit za doposud největší a nejkvalitnější setkání quakerů v tomto roce. Zároveň se jednalo o turnaj s historicky největší finanční dotací, neboť 20 000 dolarů pro vítěze zatím nikdy nebylo uděleno (pro srovnání, ESWC obdarovala mistra světa 14 000 dolary).
Hodně vzrušených reakcí vyvolaly těsně před turnajem dvě věci. Pár týdnů před vypuknutím ISC se organizátoři rozhodli změnit maplist soutěže – do rotace map se vrátil Phranitc a k výběru byly určeny i dvě nové mapy – Placebo Effect a A man called sun. Právě nové přírůstky, které byly oznámeny asi dva týdny před vypuknutím hlavních bojů, nadělaly většině hráčů největší vrásky na čele. V nevýhodě byly především ti, kteří se účastnili ESWC v Paříži a nové mapy tak nemohli pořádně natrénovat. Mnoho hráčů v rozhovorech před ISC prohlásilo, že ten, kdo stihne perfektně zvládnout nové mapy bude mít velkou výhodu, což se nakonec v turnaji z části naplnilo. Důkazem budiž vynikající výkon fnatic.Ztridera, který před ISC trénoval 5-7 hodin denně online se zaměřením na nové mapy, které si často vybíral ve svých zápasech. Podobný trend jsme mohli vidět i u Fatal1tyho, který čerpal z podobné výhody. Druhou lehce kontroverzní věci bylo oficiální nasazení hráčů do turnaje, na které později v turnaji nejvíce doplatil čerstvý mistr světa v Quake 4 Michael “winz” Bignet. Ten vypadl hned ze začátku celé soutěže a skončil hluboko v poli poražených na 25.-32. místě. Krutý byl také systém single elimination pavouka v úvodních dvou kolech. Zápasy s neznámými americkými hráči mohou být leckdy ošidné a pro jasné favority jsou velice nepříjemné. Na single elimination systém nakonec doplatili pouze dva španělští hráči Akiles a SombrA, kteří měli tu smůlu, že ve druhém kole single elimination narazili na jiného kvalitního hráče.
Nyní se pojďme podívat na průběh samotného turnaje. Nemůžeme začít jinde, než u zápasů prvního kola winner's bracket. Zde bych vypíchl několik zajímavých zápasů. Jared “cha0ticz” Cungo měl překvapivě plno problémů s ne moc známým španělským hráčem Kobem. Na podivné nasazení doplatil výše zmiňovaný Francouz winz, který se hned v prvním kole horního pavouka musel popasovat s druhým z LANWAR Američanem LoSt-CaUsEm, který byl na tomto turnaji velkým favoritem. Francouzský quaker toto utkání nakonec prohrál ve třech vyrovnaných mapách a velice brzy spadl do looser's bracket, což se mu záhy stalo osudným. Poměrně překvapivé je i vítězství hráče klanu alltherage Blua nad reprezentantem SK Gaming fazzem. Blueovi zřejmě přišlo vhod soustředění ve Velké Británii se svými týmovými kolegy.
1.kolo WB
stermy vs Streetrunner – [ 2 : 0 ]
Rufus vs chance – [ 2 : 0 ]
RocketBoy vs the_immortal – [ 2 : 0 ]
Koba vs cha0ticz – [ 1 : 2 ]
fox vs Python – [ 2 : 0 ]
fazz vs blue – [ 0 : 2 ]
cl0ck vs PURRI – [ 2 : 0 ]
missy_ vs socrates_ – [ 0 : 2 ]
LoSt-CaUsE vs Winz – [ 2 : 1 ]
Nomadic vs forever – [ 0 : 2 ]
destrukt vs etcz. – [ 2 : 0 ]
Frexuz vs Fatal1ty – [ 0 : 2 ]
GaRpY vs maddog – [ 2 : 0 ]
griffin vs Ztrider – [ 0 : 2 ]
OoZe vs TooGoood – [ 0 : 2 ]
megablaz0r vs tox – [ 0 : 2 ]
Ve druhém kole winner's bracket již nebyla nouze o zajímavé zápasy. Pikantní byl souboj dvou spoluhráčů z Tek-9. Nizozemec forever, posílený třetím místem na ESWC, podlehl dobře rozjetému LoSt-CaUsEovi 2:1 na mapy. Američan tedy poslal po winzovi do looser's bracket dalšího z medailistů letošního ESWC. Hodně probémů se svým protivníkem měl i největší favorit turnaje Ital stermy s Nizozemcem Rufusem. Stermy ale nakonec zápas v poměru 2:1 zvládl. Drobné zaváhání předvedl i další z F-players Fatal1ty, který s čerstvě ženatým destruktem musel o svém vítězstvím rozhodnout až ve třetí mapě.
2.kolo WB
stermy vs Rufus – [ 2 : 1 ]
RocketBoy vs cha0ticz – [ 0 : 2 ]
fox vs blue – [ 2 : 0 ]
cl0ck vs socrates_ – [ 0 : 2 ]
LoSt-CaUsE vs forever – [ 2 : 1 ]
destrukt vs Fatal1ty – [ 1 : 2 ]
GaRpY vs Ztrider – [ 0 : 2 ]
TooGoood vs tox – [ 0 : 2 ]
Z winner's bracket si pojďme odskočit do bojů o udržení v turnaji, tedy do bojů v dolní větvi pavouka. Hned v prvním kole se o velké překvapení postaral americký hráč portugalského klanu Excello Nomadic, který 2:0 na mapy vyřadil čerstvého mistra světa z ESWC winze.
1.kolo LB
Streetrunner vs chance – [ 0 : 2 ]
the_immortal vs Koba – [ 2 : 1 ]
Python vs fazz – [ 0 : 2 ]
PURRI vs missy_ – [ 2 : 0 ]
Winz vs Nomadic – [ 0 : 2 ]
etcz. vs Frexuz – [ 2 : 0 ]
maddog vs griffin – [ 0 : 2 ]
OoZe vs megablaz0r – [ 2 : 0 ]
Druhé kolo looser's bracket přineslo spoustu těsných a vyrovnaných zápasů. V mnoha případech musela rozhodovat až třetí mapa. Bylo tomu tak třeba v zápase dvou oldschool quakerů cl0cka a Nomadica (první jmenovaný nakonec vyhrál 2:1 a překvapivý vítěz v zápase s winzem Nomadic musel balit kufry) nebo v evropské bitvě mezi foreverem a PURRIm, kterou nakonec Nizozemec, který na ESWC konečně našel sebevědomí a objevil v sobě velký hráčský potenciál, zvládl taktéž 2:1 na mapy. Velké problémy měl i fazz z SK, destruktovi evidentně čerstvý manželský svazek (ženil se 24.června) prospěl a byť se s turnajem rozloučil již ve druhém kole, zanechal za sebou dobrý dojem, neboť potrápil nejprve Fatal1tyho a nyní i excelentního švédského hráče.
2.kolo LB
TooGood vs chance – [ 2 : 0 ]
GaRpY vs the_immortal – [ 2 : 0 ]
destrukt vs fazz – [ 1 : 2 ]
forever vs PURRI – [ 2 : 1 ]
cl0ck vs Nomadic – [ 2 : 1 ]
blue vs etcz. – [ 2 : 0 ]
RocketBoy vs griffin – [ 2 : 1 ]
Rufus vs OoZe – [ 1 : 2 ]
Obratem ruky se vracíme zpět k dění v horním pavoukovi. Od čtvrtfinále výš již byly všechny duely obrovsky vyrovnané, a pokaždé se muselo rozhodovat až ve třetí mapě. I to svědčí o velké vyrovnanosti současné světové Quake 4 špičky. Ital stermy si opět musel projít nervově náročnou třímapovou bitvou s o mnoho let starším a zkušenějším cha0ticzem. Hráč z Apeninského poloostrova náročný zápas nakonec zvládl, podobně jako jeho kolega z elitní skupiny F-players Fatal1ty, který narazil na dalšího nevyzpytatelného Američana LoSt-CaUsE a v divokém zápase (první mapu vyhrál LoSt-CaUse 28:14, zbylé dvě pak Fatal1ty poměry 29:7 a 34:4) ve kterém oba dva hráči ukázali, jak agresivní hru dokáží hrát. Ve čtvrtfinále se také poprvé zminíme o foxovi (třetí zástupce F-players na turnaji), který nedokázal porazit socratese_, který si vítězstvím v tomto zápase mohl trošku spravit chuť po nešťastném výpadku ve čtvrtfinále ESWC. A konečně poslední zápas nabídl čistě švédský souboj toxic vs Ztrider, který patřil k ozdobám čtvrtfinálových zápasů. Johan “toxic” Quick si dle svých slov před tímto zápasem hodně věřil, poněvadž dokázal Ztridera porazit jak na DreamHacku, tak na švédské ESWC kvalikaci. Ztrider “očekávaně” prohrál první mapu Galang, následně demonstroval výhodu svojí neúčasti na ESWC – vybral si mapu Placebo effect, kde vyhrál – a ve třetí mapě, kterou byl Monsoon, měl více štěstí a o frag si připsal cenné vítězství na toxicem. Ten po tomto zápase našel příčinu prohry ve svém crosshairu na railu, který následně změnil na takový, se kterým hrával dříve a po této změně již v turnaji neprohrál ani jeden zápas.
Čtvrtfinále WB
stermy vs cha0ticz – [ 2 : 1 ]
fox vs socrates_ – [ 1 : 2 ]
LoSt-CaUsE vs Fatal1ty – [ 1 : 2 ]
Ztrider vs tox – [ 2 : 1 ]
Semifinále WB pokračovala v nastoleném trendu těsných zápasů. Více štěstí (nebo možná pevnější nervy) měli stermy, který přešel přes socratese (zajímavostí budiž výsledek na druhé mapě, kterou socrates_ vyhrál 20:0) a sebevědomý Ztrider, který si pro změnu poradil s Fatal1tym.
Semifinále WB
stermy vs socrates_ – [ 2 : 1 ]
Fatal1ty vs Ztrider – [ 1 : 2 ]
Než se dostaneme v naší reportáží k vyvrcholení soubujů ve winner's bracket, pojďme si stručně shrnout dění v dolní části pavouka. Třetí kolo nepřineslo kromě čistě britského souboje mezi 2GDem a GaRpYm nic překvapivého. GaRpYmu se nepodařilo prolomit ono prokletí, které ho v soubojích s 2GD provází. GaRpY nedokázal svého krajana porazit od britské ESWC kvalifikace.
3.kolo LB
TooGood vs GaRpY – [ 2 : 0 ]
fazz vs forever – [ 0 : 2 ]
cl0ck vs blue – [ 2 : 1 ]
RocketBoy vs OoZe – [ 2 : 0 ]
Pakliže typickým znakem pro pozdější zápasy ve winner's bracket byla velká vyrovnanost všech soubojů, v looser's bracket tomu bylo naopak, byť několik map končilo těsným jednofragovým vítězstvím (jako v případě první mapy v utkání LoSt-CaUsE vs cl0ck, které velice nečekaně druhý jmenovaný vyhrál). Až na výše uvedené překvapení výsledky nijak nepřekvapily. Ivo “forever” Lindhout se s turnajem rozloučil v zápase s foxem. Nizozemec po sobě opět zanechal dobrý dojem a do budoucna je třeba s holandským mladíkem počítat. Sluší se také upozornit na pokračování “jízdy” britského pohodáře TooGoooda, tentokrát to odnesl Američan cha0ticz.
4.kolo LB
cha0ticz vs TooGood – [ 0 : 2 ]
fox vs forever – [ 2 : 0 ]
LoSt-CaUsE vs cl0ck – [ 0 : 2 ]
tox vs RocketBoy – [ 2 : 0 ]
V pátém kole si duo švédských hráčů fox & tox hravě poradilo se svými protějšky, a tak těsné výsledky přineslo až kolo šesté. Fox narazil na týmového kolegu Fatal1tyho. Oba dva hráči velice dobře znají svojí hru, takže jsme byli svědky vyrovnané partie, ve které byl lepší Američan, který si tak zajistil postup do finále looser's bracket. Toxic ve svém zápase bez větších starostí porazil socratese_ (výsledky 18:8 a 18:6 hovoří za vše).
5.kolo LB
fox vs TooGood – [ 2 : 0 ]
cl0ck vs tox – [ 0 : 2]
James “TooGood” Harding * Rafik “LoSt-CaUsE” Bryant * Jason “socrates_” Sylka
6.kolo LB
Fatal1ty vs fox – [ 2 : 1 ]
socrates_ vs tox – [ 0 : 2 ]
Ve finále looser's bracket si to tedy rozdali Fatal1ty a toxic. Druhý zmiňovaný hráč nenechal nic náhodě, první Phrantic jednoznačně vyhrál a Fatal1tymu nepomohla ani jeho tajná zbraň – mapa Placebo Effect, kterou o frag prohrál a s turnajem se tak rozloučil na i tak dobrém čtvrtém místě.
Finále LB
tox vs Fatal1ty – [ 2 : 0 ]
Na svého soupeře si mohl toxic v klidu počkat. Finále winner's bracket mezi Stermym a Ztriderem patřilo k velkým zážitkům a prakticky všechny střetnutí skončily velice těsným poměrem. Mapy Galang, Phrantic a Placebo Effect nakonec rozhodly o tom, že do celkového finále postoupí Ital, který po zápase se Ztriderem zářil ve videorozhovoru radostí (i to napovídalo o tom, že stermy hrál na hranici svých možností a zápas se Ztriderem byl pro něj na turnaji doposud nejtěžší zkouškou).
Finále WB
stermy vs Ztrider – [ 2 : 1 ]
Ztrider si tak chtě nechtě musel zopakovat tuhou bitvu s toxicem. Ani teď Ztrider nedokázal zužitkovat svoji výhodu lepší znalosti nových map Placebo Effect a A man called sun, které se obě v tomto zápase hrály. Ztrider do utkání nicméně vstoupil lépe, porazil toxica na jeho “domácí půdě”, tedy na mapě Galang, ale následně nezvládl ony dvě nové mapy. Toxic tak svému krajanovi oplatil porážku ze čtvrtfinále WB a mohl se radovat z postupu do celkového finále.
Zápas o celkové finále
tox vs Ztrider – [ 2 : 1 ]
V celkovém finále měl švédský hráč nesnadný úkol. Pokud se chtěl stát celkovým vítězem ISC, musel nad Italem vyhrát dva “best-of-three” zápasy. To se Švédovi podařilo až nečekaně lehce, stermy evidentně nebyl ve svojí kůži, což později v rozhovoru po turnaji řekl i toxic. “Měl jsem lepší aim a lepší mapcontrol, stermy hrál hodně agresivně, zatímco já se soustředil na taktiku. Prostě jsem ho přehrál,” prohlásil k velkému finále “věčně se neusmívající” toxic. “Viděl jsem jaký respekt stermy z tohoto zápasů má. Přišel jsem k jeho počítači a viděl jsem, že trénuje s Fatal1tym. Když jsem se podíval pořádně, zjistil jsem, že Fatal1ty má nick SK.toxic. Zřejmě to byla nějaká forma psychologické přípravy na náš zápas,” dále komentoval finálový zápas Johan Quick. Zajímavým faktem budiž skutečnost, že se v obou dvou zápasech celkového finále nehrála žádná z nových map.
Celkové finále
stermy vs tox – [ 0 : 2 ]
– Monsoon 7:18
– Phrantic 4:13
stermy vs tox – [ 0 : 2 ]
– Phrantic 2 : 11
– Galang 5:28
Konečné pořadí Quake 4 turnaje
1.místo : SK.toxic – $20,000 + uhrazení nákladů na cestu a ubytování na celkové finále
2.místo : stermy – $15,000 + uhrazení nákladů na cestu a ubytování na celkové finále
3.místo : Ztrider – $10,000
4.místo : Fatal1ty – $6,500
5.místo : coL.socrates – $4,500
6.místo : fox – $3,750
7.místo : x6//cl0ck – $2,250
8.místo : fnatic/2GD – $1,500
9.-12.místo : x6//cha0ticz – $1,125
9.-12.místo : tek9.forever – $1,125
9.-12.místo : tek9.LoSt-CaUsE $1,125
9.-12.místo : RocketBoy – $1,125
13.-16.místo : atr.GaRpY – $750
13.-16.místo : SK.fazz – $750
13.-16.místo : atr.Blue – $750
13.-16.místo : RAW.OoZe – $750
Dema z většiny her naleznete zde.
Slovo závěrem
Turnaj Intel Summer Championship dospěl zdárně ke svému konci. Byť se organizace CPL vyměnila za štáb WSVG, na kvalitě soutěže se to nijak neprojevilo. Nevadila ani absence několika světových Counter-Strike týmů. Kaňkou na celém turnaji může být snad jen nekvalitní videostream od TsN, díky kterému bylo sledování přenosů ze zápasů takřka nereálné. V obou dvou námi sledovaných hrách došlo k překvapení ve finále, když vítězové winner's bracket nadvakrát prohráli.
...NIC NEŘÍKAJÍCÍ ČLÁNEK, DOBRÁ PRÁCE DRIVERE :DD TIPUJU ŽE ZDE NAPÍŠOU TAK 3 LIDI NÉ-LI VÍC :DDD
pro lidi, ktere to zajima, ten clanek hodnotu ma
Ty vis o progamingu totalni hovinko... Tak nekrituzuj drivu ktery pise naprosto paradni clanky a je radost je cist... K lidem jako ty se nema cenu moc vyjadrovat... BTW Ze by konecne Fatal1ty ukazal svuj skill? :o))...
souhlas :)
Lama: Ty idiote, já nespochybňuju jeho práci, já jenom řikám jak to je a bude.
DriverX: Myslim si že děláš hodně proto aby se dalo něco číst podobně jako Eya. Určitě máte nejlepší Progaming informovanost na českym internetu ale stejně mi to nedá ale když si někdy čtu recenze nebo preview tady na Gp připadá mi že admíni co to píšou to snad obšlehávaj z jinech serverů. Pak mě taky sere to že oni třeba napíšou že je to novinka přitom to je tak tejden starý. Jinak jak řikám tvoje články + eyi se dají číst a proto nechápu proč nepíšeš pro nějakej časopis nebo nejsi redaktorem na jinym serveru. Tady to nemá moc cenu, pá
jj konecne de zase videt :)) skoda ze mu to nevyslo :( ale von si je casem povodi sechny ;p
na oficiálních stránkách ISC bylo napsáno, že se bude hrát i de_aztec a de_forge.... ty se teda nakonec asi nehráli:-((
ja jsem na gameparku maximalne spokojeny, kdyz se podivas, tak v cechach neexistuje portal, ktery by mohl nabidnout lepsi podminky pro psani o e-sports
je pravda, ze e-sports sekce neni tak ctena, jak bysme si s eyou a Bojlerem prali, ale podle me je to hlavne tim, ze je na GP odsunuta tak trosku na druhou kolej, alespon mi to reklo par lidi, kteri esports ctou a meli tenhle pocit
co se tyce casaku - clovek se tam tezko dostava a navic jak level, tak score venuji progamingu je jednu dvojstranku (coz je prilis malo) a specializovany casopis by si nikdo nekupoval (viz pokus Moona pred par lety)
forge a aztec se nehraly mno, ale priznam se, ze netusim proc
...
je to, ale škoda... hlavně u de_forge, která se zatim moc ještě nehraje...
o5 gj maaaan :) parádní článek :) dík moc :P měj se a GL :)
hm nevim proc to udelalli ale mohli mto udelat ale celkem to slo priaste by to mohlo diky me byt lepsi the lam ale uvidime easte jak to bude ::::: alalhsosi oshd so sldhdjekaleris
hodne v klidku... jen tak dale GL&HF