Během uplynulého víkendu, konkrétně v neděli 27. května, se usktuečnil velice zajímavý a opravdu ojedinělý LAN turnaj v belgickém městě Antverpy. Belgičtí organizátoři Outpost, kteří mimojiné vlastní i belgickou licenci pro ESWC 2006, se rozhodli v rámci pěti-dení akce Gamezone uspořádat i turnaj hvězd, ve kterém se utká belgická špička proti dalším top týmům a hráčům z Evropy, nazvaný E-Masters.
Hlavním cílem byla, kromě porovnání belgické a nizozemské špičky se zbytkem Evropy, především představení elektronických sportů širší veřejnosti. Tomu také nahrává umístění této ojedinělé akce – v divadle “Red Hall”. “Výběr Red Hall v Antverpách pro tuto akci není náhoda. Když pořádáme tuto akci v místech, kde se před týdnem hrálo divadlo a za týden zde bude koncert piana, chceme esporty prezentovat jako naprosto přirozenou zábavu pro širší veřejnost,” stojí v oficiálním prohlášení.
E-Masters byly pořádány celkem ve čtyřech hrách: Counter-Strike 1.6, Warcraft 3, FIFA 2006 a nakonec i téměř “mrtvý” Unreal Tournament 2004. Na pozvání se do Antverp sjela opravdová špička, z Counter-Strike týmů to byly fnatic a x6tence, z W3 hráčů Grubby (4Kings) či náš Giacomo (ACT, mouz), ve fifě se představil nejlepší hráč historie a několikanásobný vítěz WCG, styla (SK), na UT 04 se ze špičky představili zástupci kádru mousesports kiLLu a daddy, ale také i astz či scrMz (oba dignitas). Níže přinášíme poturnajovou reportáž z nejpopulárnějších her současnosti, Counter-Strike 1.6 a Warcraft 3.
E-Masters – Counter-Strike 1.6:
Do CS 1.6 turnaje byly pozvány pouze čtyři kluby, jména však mluvila za vše – nejlepší švédský celek současnosti fnatic, španělská jednička a vítěz WCG SEC 2006 x6tence, a nakonec nejlepší nizozemský klub s belgicko-nizozemským kádrem conzto. Posledním účastníkem byl belgický celek Ins-Gaming, který díky vítězství v kvalifikaci, odehrané den před hlavním turnajem, zaplnil místo po digitalMind, kteří se nemohli zúčastnit. Níže přinášíme základní skupinu, ve které se utkal “každý s každým” na dvou, popřípadě třech mapách.
CS – Základní skupina:
1. (3, 3, 0, 0 – 9) fnatic (dsn, Archi, f0rest, Tentpole, cArn)
2. (3, 2, 0, 0 – 6) conzto (xyLo, MasterMe, r0y, Muh, xire)
3. (3, 1, 1, 0 – 3) x6tence (Musamban1, DrastyK, flipiN, DeyF, milicua)
4. (3, 0, 0, 0 – 0) Insignificant Gaming (ciseta, gotek, flex0r, hybrid, Apollo)
CS – Utkání základní skupiny:
fnatic [16:11], [14:16], [16:09] conzto
fnatic [16:09], [16:04] Ins-Gaming
x6tence [10:16], [16:08], [10:16] conzto
Ins-Gaming [knt.] conzto
x6tence [15:19], [05:16] fnatic
Vítězství fnatic v základní skupině bylo poměrně očekávané. Přesto jim dokázali pořádně zatopit nejen domácí conzto, ale také i x6tence, kteří svou první mapu prohráli až v prodloužení. Jediným opravdovým překvapením byla těsná prohra x6tence právě s conzto, kvůli které Španělé ztratili naději na finále. Utkání mezi Ins-Gaming a conzto se neukutečnilo, jelikož do konce akce zbývalo málo času a nestihlo by se odehrát finále. Belgičané se tak utkání vzdali ve prospěch conzto, po fnatic druhého finalisty.
– fnatic: dsn, Archi, f0rest, Tentpole, cArn
– conzto: xyLo, MasterMe, r0y, Muh, xire
– de_nuke: [16:02]
– de_dust2: [16:10]
Ve finálovém utkání prvních dvou celků základní skupiny však už švédský kádr fnatic neponechal nic náhodě a s nizozemsko-beligckou skvadrou si poradil hladce 16:2, 16:10. Fnatic tak znovu dokázali, že i přes své mládí dokážou porážet téměř každý klub na světě a my se jen můžeme těšit na nadcházející ESWC 2006. V případě, že se na něj fnatic z kvalifikace probojují, bude opravdu na co koukat. Conzto mohou výborné druhé místo brát jako zadostiučinění, jelikož je to jejich první velký úspěch po odchodu z CEA. Pravda, týmů zde bylo jako šafránu, přesto dokázal tento ambiciózní nizozemský celek porazit x6tence, což se samozřejmě počítá.
E-Masters – Warcraft 3:
Do Warcraft 3 turnaje E-Masters byli pozváni opravdu špičkový hráči. Kromě již zmíněného finalisty z WEG Masters 2006 Grubbyho a našeho jediného zástupce Giacoma, se na akci dostavil také Giacomův spoluhráč HasuObs, či nizozemští reprezentanti RotterdaM (fnatic) se Zerterem (Serious Gaming). Níže přinášíme základní skupiny A a B, z nichž dva jednotlivci postoupili do semifinále play-off.
WC3 – Základní skupina A:
1. (3, 3, 0, 0 – 9) Grubby (4Kings)
2. (3, 2, 0, 0 – 6) Giacomo (mousesports)
3. (3, 1, 1, 0 – 3) Zerter (Serious Gaming)
4. (3, 0, 0, 0 – 0) Kaby
WC3 – Utkání základní skupiny A:
Grubby (4Kings) [2:0] Zerter (Serious)
Grubby (4Kings) [2:1] Kaby
Giacomo (mouz) [2:0] Zerter (Serious)
Giacomo (mouz) [2:0] Kaby
Zerter (Serious) [2:0] Kaby
Ve skupině A dle očekávání hladce zvítězil Grubby, jenž překvapivě zaváhal pouze na jedné jediné mapě proti belgickému hráči Kabymu. S Kabym si Hladík rovněž poradil, na Grubbyho už nestačil ale co je hlavní, díky vítězství nad Zerterem si zajistili pozici v semifinálovém utkání, v němž se střetl s vítězem skupiny B, jejíž pořadí uvádíme níže.
WC3 – Základní skupina B:
1. (3, 3, 0, 0 – 9) RotterdaM (fnatic)
2. (3, 2, 0, 0 – 6) HasuObs (mousesports)
3. (3, 1, 1, 0 – 3) xTx
4. (3, 0, 0, 0 – 0) Dragon
WC3 – Utkání základní skupiny B:
RotterdaM (fnatic) [2:0] xTx
RotterdaM (fnatic) [2:0] Dragon
HasuObs (mouz) [2:0] xTx
HasuObs (mouz) [2:0] Dragon
xTx (Serious) [2:0] Dragon
Skupinu B vyhrál suveréně RotterdaM, jemuž dokázal vzdorovat pouze Giacomův týmový kolega HasuObs. Ten si však v dalších utkáních proti neznámým belgickým hráčům nedělal žádné starosti a rovněž jako jeho spoluhráč Giacomo postoupil do semifinále, kde na něho čekal favorit turnaje Grubby.
WC3 – Semifinále:
RotterdaM (fnatic) [02:00] Giacomo (mousesports)
Bohužel, v semifinále náš zástupce nestačil na rozjetého RotterdaMa a po prohře 0:2 se musel s turnajem rozloučit. Stejně tak i jeho kolega HasuObs podlehl Grubbymu, narozdíl od Giacoma mu však uštědřil alespoň bod. Klub mousesports si tedy díky tažení HasuObse a Giacoma zajistil 3. a 4. místa, což vzhledem ke konkurenci lze spíše považovat za nutnost než za úspěch.
WC3 – Finále:
Nizozemské finále spoluhráčů z reprezentace mělo jasného favorita – Grubbyho. RotterdaM byl však očividně pozitivně opojen předchozími vítězstvími a nakonec si k překvapení všech s Grubbym poradil 2:1. Po WEG Masters 2006 je to pro Grubbyho další prohrané finále v tak krátkém časovém intervalu a jeho dřívější forma je tu tam.
Bohužel, výsledky UT a FIFA turnajů nejsou nikde k dispozici a jediné co se dá E-Masters vytknout je opravdu velice slabá reportáž a prezentace na internetu. Belgičané díky E-Masters světu ukázali, že i v těchto končinách střední Evropy jsou výborné podmínky pro hraní. Samozřejmě nevíme, jaký dopad mělo E-Masters na širší “e-sports neznalou” veřejnost, přesto se jednalo o výborný počin a bylo by výborné, kdyby tyto turnaje “rostly” jako houby po dešti.
Zdroj: Insignificant-Gaming, SK Gaming
nejaky link na tro nebo aspopn na replaye ? :D na wc3
Odkdy je prosím Giacomo u Mousesports :-) ?
https://www.gamepark.cz/Clanek.asp?idC=919
;)))
uz asi mesic a pul :P