Každý rok si tisíce žáků končících základní školu kladou stále stejné otázky: Jakou střední školu bych si měl vybrat? Jaká by taková ideální škola měla být? A co od ní vlastně chci? Odpověď na všechny z nich se zdá být jednoduchá: No měla by být přece kvalitní!
Jenže co to vlastně znamená kvalitní? Středních škol existují stovky a řada z nich se svou kvalitou ohání, kde může. Slibují možné i nemožné: vynikající učitele, moderní vyučovací metody, jejichž prostřednictvím vědomosti do hlav studentů skoro samy naskáčou, špičkové vybavení, zahraniční zájezdy, nejrůznější sportovní a kulturní akce každý druhý týden. Dá se tomu ale věřit? Možná ano, možná ne. Jak kdy.
Některé střední školy se stále snaží nalákat uchazeče o studium na to, že k nim se dostanou bez přijímacích zkoušek. Rovnou, přímo a bez problémů. Jednoduše se přihlásí a o nic dalšího se už nemusí starat. Představa je to určitě hezká. Jak pro ty, kteří se chtějí stát středoškoláky, tak i pro jejich rodiče. Odpadne stres a nervozita. Budeme mít jistotu! Opravdu ale něco takového souvisí s kvalitou, kterou škola slibuje? To už si musí ověřit každý sám.
Nejlepší je přesvědčit se osobně. Prostě se jít do školy, o které uvažuji, podívat a získat si o ní co nejvíce informací. Dny otevřených dveří jsou k tomu ideální. Podívám se, udělám si názor, a když se mi tam nebude líbit, poohlédnu se jinde. Výběr je přece široký.
Proč ti ho ale trochu neulehčit. Jestli končíš základní školu, zajímají tě počítače a výpočetní technika, přijď se podívat k nám. Nebudeme ti nabízet neuvěřitelné ani přijetí bez jakýchkoliv nároků. To ne, ale dáme ti možnost studovat kvalitní střední školu s dlouholetou tradicí, dobrými učiteli a špičkovým technickým vybavením a na základě toho i perspektivu studia na vysoké škole a bezproblémového pracovního uplatnění.
Studium je u nás sice náročné, tím se ale netajíme Zkrátka nejsme škola pro flákače. Ovšem tomu, kdo se chce skutečně rozvíjet a pracovat na sobě, tomu máme rozhodně co nabídnout. Od teoretických poznatků z oblasti IT přes širokou škálu praktických dovedností pro práci v nejrůznějších sférách výpočetní techniky až po úzce zaměřené odborné aktivity v rámci jednotlivých studijních specializací. Základem celého studia je jeho praktické zaměření, a proto strávíš přímo u počítače maximální možný počet vyučovacích hodin!
I mimo výuku se u nás rozhodně nudit nebudeš. Bude ti k dispozici školní počítačové vybavení. Můžeš si zajít do školní posilovny, vyrazit se spolužáky na snowboard či lyže, s kánoí na vodu nebo na tradiční sportovní kurz. Všechny tyto akce jsou naší školou finančně dotované, stejně jako kurz pro získání řidičského průkazu, který můžeš u nás získat také.
A pokud bys chtěl na rozvoji svých odborných dovedností pracovat i ve volném čase, nabídneme ti řadu kurzů, které ti v budoucnu jistě budou užitečné. Budeš mít zájem o prestižní mezinárodní kurzy týkající se informačních technologií? Pak máš možnost absolvovat ty, které nabízí Cisco Academy a Autodesk Academia. Chceš získat garanci své schopnosti komunikovat na úrovni v angličtině? Pak se můžeš zúčastnit přípravného kurzu pro zkoušky Cambridge ESOL a získat certifikáty FCE a PET.
Zní to jako pěkné sliby. Pokud se ale chceš přesvědčit o tom, že nejde pouze o krásné řeči a že ti opravdu nabízíme kvalitu, přijď se k nám určitě podívat osobně. Naše dny otevřených dveří jsou tu pro tebe. Po jejich návštěvě pak třeba opravdu zjistíš, že ti opravdu nabízíme prostě něco navíc…
Chcete se o nás dozvědět víc?
Tak navštivte naše dny otevřených dveří:
28. listopadu 2011
8. prosince 2011
10. ledna 2012
1. února 2012
Začátek vždy v 17:00!
Pro více informací o škole a dnech otevřených dveří navštivte www.sssvt.cz
toto je tu rok co rok :D
nějaka možnost studovat i v pokročilejším věku tam asi není???Asi ne!?
Na tenhle server chodi strasne moc lidi pod 15 let, takze se jim to hodi. Jinak taky premejslim ze pujdu studovat IT, ale ne na SS, ale uz VS.
no, zajímá mě, když každej teď hce jít na IT, kdo půjde dělat opravdovou práci rukama, proč mám tušení že truhlář, kominík atd budou za 5-10 let práce s nezkutečným výdělkem ?
Ono IT zní pěkně, pokud si čtete články na netu a myslíte si, že jste profíci, když umíte postavit PC. IT studium a praxe však není taková brnkačka, to ať si ale každej zjistí sám :) GL HF.
Jojo, sestavování PC sme brali v prvním pololetí prváku a prakticky na tom není nic těžkého, stačí si jen ohlídat kompatibilitu základovky a dostatečně silný zdroj.. Osobně chodím do druháku na podobnou školu na obor zaměřený na počítačové sítě a zas tak lehké to není. Naučit se teorii o TCP/IP, směrování atd. je řekl bych dost těžké :)
nutno dodat že do čtvrťáku vykopou 1/4 - 1/3 lidí
IT je pěkná představa pro ty, kteří si vybírají obor. Celý den sedět u počítače, pěkně v teple a hrát si tam s nějakým kódem. Ovšem až začnete například psát více vláknové aplikace v Javě, tak ona už to taková brnkačka nebude ;)
Proto moc nesouhlasím s komentářem č. 4, na IT půjde sice mnoho lidí, ale kolik z nich tu školu dodělá. Já zastávám názor, že na programovaní musíte mít talent, pokud ho nemáte, tak vám to nepůjde a nebude vás to ani bavit. Mnoho lidí si třeba neuvědomuje, jak je důležité ovládat matematickou logiku, což také hodně lidem dělá problém ...
IT není jenom o programování.Ale matematuckou logiku je pro tento obor nezbytná.Ale u této reklamy se mi nelíbí jak se chlubí vybavením ale odborné studovny tu nejsou počítačové třídy má dnes kdejaká základka.
Běžte raději na chemickou průmyslovku. Pak můžete vařit herák, nebo perník a budete mít ještě víc peněz .
Ačkoliv tu školu nesnáším a mučí mě už třetím rokem, tak na vybavení si tam opravdu stěžovat nemůžeme :-) to fakt kdejaká základka nemá :)
no my dotneťáci si myslíme svý o javě :) ...prej vícevláknové :D ...hold co je zdarma není nikdy ono
------------------------
Mimochodem ITák neznamená jenom programátor, ale i třeba síťař, nebo právě ten co skládá počítače....
------------------------
Ale programování není jen o tom celý den sedět v kanceláři...jelikož "závodně" programuji, tak vím, že cca 1/3 pracovní doby strávíte na internetu, nebo pokecáte s kolegy...zbytek se věnujete práci, nebo řešíte zadání.
Hodně lidí si myslí, že umí programovat, ale osobně bych spíše řadil do skupiny co to umí pouze ty, co umějí číst kód po jiných a ne jenom po sobě.
-------------------------
Nakonec jen, že pokud chcete jít na tuhle školu s tím, že chcete být dobří v IT....raději to vzdejte a běžte na některou ze státních. Multimediální učebnu, servery pro studenty a síťový komponenty má opravdu každá střední...Mimochodem až budete žádat o zaměstnání tak se na střední školu nikdo ptát nebude, každýmu je to buřt a chtějí vědět jen praxi a co umíte.
není to zle ale myslím si že tady to asi nepatří
Jasně, já si vybral zrovna programování, protože k němu mám nejblíže, to ale nemění nic na tom, že IT si někteří představují jak Hurvínek válku :)
Jinak co máš proti Javě a aplikacím, které používají pro chod více vláken? :D. Chtěl bych například vidět, jak by jsi udělal renderovaní pro jedno vlákno v dnešní době více jádrových procesorů ;). To by musel být geniální program, zatížil by jsi jedno jádro jako prase a všechny ostatní by spaly ...
Navíc Javu můžeš použít pro všechny platformy a nemá tak problém ani z Linuxem, což se o .NET říci nedá ...
IT sice neni jen o programovani, ale "ajtak" co neumi ani jeden programovaci jazyk neni ajtak.Jinak by me zajimalo kolik GP za tuhle reklamu dostava :D.Kazdy rok stejny text, stejne fotky, jenom zmeni datum otevrenych dveri, prihodi par tisic skolneho a je hotovo.
Jasně, ale kdo umí jeden, tak se sním většinou nespokojí. Protože podle mě na programování je nejkrásnější se ho učit.
Proti vícevláknovém programování v javě vlastně nic nemám, ale kdo to pravdu umí a využívá to každý den tak toho jsem ještě nepotkal.
Podle mě je název "vícevláknové programování" vhodný tak maximálně pro studenty, nebo domácí nadšence.
V práci by se tohle hodilo jednou za rok a to to ještě lze vyřešit jinak (vyjma konvertu).
V praxi to totiž vypadá tak, že většina softwaru jde na firemní PC a tam je ušetření výkonu v řádu 20% úplnej šumák a ani by ti za tu námahu zákazník neplatil.
Při vývoji her to stejnak nepoužiješ, protože už bych chtěl vidět jak české herní studio s malým rozpočtem zafinancuje projekt, kde bude platit 5 programátorů o 40% déle jen aby hru optimalizovalo pro více jader.
Celkově proti Javě nemám nic, sám jsem to zkoušel asi rok, ale jakmile jsem vyzkoušel výhody visual studia tak mě přešla chuť na javu, ale jako průměrný nástroj pro tvorbu aplikací pod neplacenou licencí je to super.
Pro mě představuje Linux pouze nástroj na servery a nejhezčí linux je konzolový :) ... ale je to asi jen můj nástroj.
:d já jsem jelen sem smotal dvě odpovědi do jednoho :(
už to sem ani nemusí dávat
Podívej se na ceník reklam, dali za to nehorázný prachy...
https://www.gamepark.cz/obrazky/_gp/CenikReklamyGamepark_110413.pdf
Vlakna. Nejde prece jenom o vykon, ale taky napr. rizeni pristupu pri vice spojenich nebo treba provadeni operace na pozadi. To ze to nevyuzivas neznamena ze je to na nic.
"ale jakmile jsem vyzkoušel výhody visual studia"
uved aspon 3 ;)
"jako průměrný nástroj pro tvorbu aplikací .." prumerny ?!
zní lákavě, bejt "IT", žejo. Všude je slyšet že je po takovym povolání zoufalá poptávka (čr je ale docela výjimka!) a jak jste už napsali, lecjekej jarda co umí nainstalovat hru z torentů a vyměnit grafickou kartu v počítači si o sobě myslí kdoví co neni.
Bejt průměrnej programátor, podavač kabelů v serverovně anebo drtička PHP, to až tak rekordně těžký neni.
Bejt ovšem skutečně dobrej a schopnej, to už je docela krutá sranda pro hodně nadaný a cílevědomý lidi.
Za stávající situace na trhu práce je ta první skupina ve výhodě, ale nebude na dlouho. O tu druhou se budou prát a vážit jí zlatem vždycky, ale to je tim že se do ní z principu dostane málo lidí.
Ze zkušenosti co mam mam radu pro ty nerdíky sedící u pc pařící hry a hádající se nad tim jestli je lepší amd nebo intel aniž by o tom něco věděli (stejně jako jsem to dělal já), promyslete si to dobře, jakkoliv "logický" se to pro vás momentálně zdá studovat.
Lepší dobrej ekonom, účetní, řidič, grafik, úředník, politik, tesař, strojař, architekt, technik nebo novinář, než blbej ajťák..
zaujmavy članok :)
Chodil bych tam, kdyby mi někdo zaplatil školné
dobrý
pěkné ale škoda že v Praze :D :-/