Bohužel, svátek všech e-sports pozitivních fanoušků, světový šampionát Electronic Sports World Cup 2006 (ESWC), je u konce. Je to již den, co se zavřely brány jedné z největších sportovních hal v Evropě, “The Palais Omnisports” ve francouzské Paříži, v níž mimojiné operoval náš novinář Stanislav “driverx” Mikeš, a všichni “novodobý sportovci” se rozjeli zpět do svých domovů. Někteří s kapsou plnou dolarů a s úsměvem na tváři, jiní naopak s kyselým a smutným výrazem v obličeji. Je tedy na čase zrekapitulovat si, co všechno se v Paříži během tří dnů, od 29. června až do 2. července, událo.
O letošním ročníku bylo řečeno, respektive napsáno už mnohé, pokud však přeci jen někomu unikly základní a důležité údaje z této velké události, rozhodně by si už neměl nechat ujít náš uvítací článek do ESWC 2006 [celá zpráva]. Pro kátké připomenutí, v Paříži soutěžilo více než 800 hráčů z 50 různých zemí o finanční dotaci v hodnotě neuvěřitelných 400,000$ (cca 9 050 000 Kč). Letos se francouzští pořadatelé znovu předvedli. V hale mohlo své favority podporovat přes 15 000 diváků, utkání byly v naprosto profesionálním provedení přenášeny na kostce, novinářům byly k dispozici tiskové konference s hráči a týmy na skvělém pódiu a nakonec také ušetřili práci nám žurnalistům výbornou podporou online reportáže, včetně vždy dotupných přenosů utkání.
Pohled na halu “The Palais Omnisports” (vlevo); Není třeba komentářů, Brazílie! (uprostřed); Znovu pohled na halu, tentokráte z jiného úhlu (vpravo);
Do Paříže se sjeli zástupci svých zemí aby bojovali celkem v sedmi disciplínách: mužském Counter-Strike 1.6, dívčím Counter-Strike 1.6, Warcraft 3, Quake 4, Pro Evolution Soccer 5 a nakonec také v turnajové hře, která byla vytvořena speciálně pro letošní světový šampionát, Trackmania Nations. Jak už tomu bývá zvykem na všech dnešních velkých akcích, vlajkovou lodí ESWC 2006 se stal mužský turnaj v Counter-Strike, jehož se zúčastnilo celkem 44 klubů, tedy 220 ostrostřelců, z celého světa. Pojďme se společně podívat jak to nakonec dopadlo, kdo překvapil a kdo naopak ze svých ambicí slevil.
ESWC 2006: Counter-Strike muži: Komplexní GamePark reportáž
Jak už bylo zmíněno, mužský turnaj v Counter-Strike 1.6 byl tím největším lákadlem nejen pro všechny fanoušky, ale také pro média a světové servery, kterých se do Paříže vypravilo opravdu nepřeberné množství. Celkem 44 klubů včetně obhájce loňské trofeje, amerického týmu compLexity, přijelo do Francie bojovat o rekordní finanční sumu, z níž se bodovaným osmi celkům rozdalo úžasných 160,000$, tedy v přepočtu na naši měnu 3 639 680 Kč. Ještě před začátkem turnaje jsme našim čtenářům přinesli preview [celá zpráva] tohoto turnaje, po zbytek turnaje jsme pak přinášeli kompletní aktualizovanou online reportáž [celá zpráva], v níž jsou k nalezení všechny výsledky a podrobné údaje včetně komentářů.
Pokud jste zmíněnou reportáž pravidelně sledovali, jistě Vám neunikl fakt, že vítězem letošního ročníku ESWC 2006 se nestal nikdo jiný než brazilský kádr ze São Paula, Made in Brazil, v sestavě Nak, fnx, KIKOOO, Cogu a Bruno. To už však sice mírně pedbíháme, přesto by bylo zbytečné rekapitulovat průběh samotného turnaje, naše online reportáž nášup údajů a výsledků doslova vyčerpala. Níže je tedy konečné pořadí prvních osm celků, které se probojovaly do čtvrtfinále.
1. 52,000$ (cca 1 183 000,- Kč); Brazílie – Made in Brazil[São Paulo] (Nak, fnx, Kikooo, Cogu, Bruno)
2. 36,000$ (cca 819 000,- Kč); Švédsko – fnatic (f0rest, dsn, Tentpole, cArn, Archi)
3. 24,000$ (cca 546 000,- Kč); Německo – ALTERNATE aTTaX (Chef-Koch, Moon, Kapio, Silver, Tix)
4. 16,000$ (cca 364 000,- Kč); Amerika – Team 3D (Moto, Method, Rambo, Volcano, shaGuar)
5.-8. 8,000$ (cca 182 000,- Kč); Jižní Korea – Lunatic-Hai (Loki, Mal, Bebe, Cliper, Enemy)
5.-8. 8,000$ (cca 182 000,- Kč); Amerika – compLexity (Storm, Warden, fr0d, Tr1p, Sunman)
5.-8. 8,000$ (cca 182 000,- Kč); Švédsko – Ninjas in Pyjamas (HeatoN, walle, Zet, Ins, RobbaN)
5.-8. 8,000$ (cca 182 000,- Kč); Španělsko – x6tence (Deyf, Flipin, Drastyk, Milicua, Musamban1)
Tak tedy, na první příčce se po slabším nástupu, ale naprosto dokonalém finiši umístil brazilský tým Made on Brazil. Hned v závěsu za ním figuruje švédský klub fnatic s ziskem 36 000 amerických dolarů. Na třetí příčce se ku překvapení všech umístil německý kádr ALTERNATE aTTaX, s nímž v souboji o třetí místoprohrál americký celek Team 3D. Vyjma španělského klubu x6tence, všechny tři celky, které skončily již ve čtvrtfinále, mířili mnohem výš, především pak Ninjas in Pyjamas a obhájci titulu compLexity. Na působení všech celků se blíže zaměříme v následujících kategorích.
Překvapení a úspěch
Za největší překvapení, respektive úspěch, se dá bezpochyby považovat právě první příčka brazilského kádru Made in Brazil[São Paulo]. Před turnajem se s Brazilci sice počítalo jako s jedněmi z favoritů, především díky naprosté dominnanci na domácí půdě, přesto nebyli těmi nejžhavějšími aspiranty na vítězství, což také dokázalo nasazení až do druhého výkonostního koše. MiBR ale překvapivě nezaznamenali nějaký hvězdný start. V základní skupině remizovali s korejským kádrem Lunatic-Hai a jen těsně porazili polský celek Team Pentagram. Ani v druhé části základních skupin brazilci nepůsobili jako dominantní klub. Ve skupině s třemi severskými celky Spirit of Amiga, Astralis a fnatic si sice hravě poradili s prvními dvěma jmenovanými, na nedávnou evropskou jednčku fnatic však už nestačili.
Vše si však vynahradili v play-off. Ve čtvrtfinále se jim do cesty postavil španělský klub x6tence, který Brazilci smetli hladkou výhrou 16:05. Nezastavil je ani černý kůň turnaje, německý tým ALTERNATE aTTaX, jenž se ve čtvrtfinále blýsknul přísným vítězstvím nad Ninjas in Pyjamas. Po vítězném prodloužení se nakonec MiBR znovu střetli se švédským celkem fnatic, ve finálovém souboji si však Brazilci nic nepřipustili a bez problémů mohli slavit.
Pro Brazílii je to vůbec historický úspěch. V letitých tabulkách není paměti o žádném vítězství brazilského klubu na akci podobného formátu. Vedení organizace Made in Brazil především prokázalo svůj čich na úspěch a důvěra v jediný kádr ze São Paula přinesla po všech dominantních vítězstvích na domácí půdě tu opravdovou sklizeň, více než milión českých korun.
Na turnaji se také skvěle předvedl jediný ze dvou švédských kádrů, mladý tým fnatic. Sestava točící se okolo bývalých hráčů Begrip a EYEballers nastoupila do turnaje podobně jako jejich brazilský přemožitel, tedy remízou s Američany z Jax Money Crew. V druhé části základních skupin si však vedli už o poznání lépe a v již zmíněném utkání porazili svého brazilského soka.
Ve čtvrtfinále se mladým Švédům dokonce podařil husarský kousek, kvůli němuž zbyly americkým fanouškům pouze oči pro pláč. Na mapě de_nuke si dokázali hladce poradit se světovou dvojkou compLexity 16:05, díky čemuž se posunuli do semifinále. Ani zde se fnatic nevyhnuli Američanům a jako jediný tým na turnaji si zahráli proti všem třem americkým klubům, tedy včetně Team 3D. Kanaďan Griffin Benger alias shaGuar spolu se svými americkými spoluhráči však byl na švédský talent krátký a po velmi vyrovnané hře postoupili do finále právě fnatic. Na mapě de_inferno, která je jak se zdá pro Švédy prokletá, se nezmohli na více než 6 bodů, které jim nakonec přidělili druhé místo spolu se ziskem 36,000$.
Fnatic se díky druhému místu znovu dostali na post nejen jasné švédské, ale také a především evropské jedničky. Tento titul, který budou muset obhajovat na blížícím se Intel Summer Championships, jim nedávno vzal na DreamHacku rovnou dvakrát celek Ninjas in Pyjamas, jenž se tentokráte stal obětí německého celku aTTaX.
Právě ALTERNATE aTTaX, černý kuň turnaje, se po MiBR stal největším překvapením celé soutěže. Již od domácí ESWC kvalifikace a LAN finále ligy ESL Pro Series byli aTTaX v čele s Chef-Kochem považováni za německou jedničku. Zkušenosti z utkání s mezinárodními týmy sestava získala především v online lize NGL One, jejíž první příčku Němci bez problémů a s jasnou dominanci okupují.
Přesto před Pařížským finále utrpěli menší kaňku na švédském WSVG turnaji DreamHack, na němž se umístili “až” na 5.-6. příčce oproti očekávané třetí. Velká chvíle aTTaX přišla především ve čtvrtfinále, v nemž předvedli kousek hodný těm nejzkušenějším. Porazit snad největšího favorita celého turnaje, Ninjas in Pyjamas, totiž potřebuje už i notnou dávku drzosti. aTTaX však mířili mnohem výše. Jen o vlásek jim unikl postup do kýženého finále po prohře v prodloužení s MiBR. V utkání o třetí místo však už Němci svou šanci nepustili a zcela zaslouženě do rodného německa povezou bronzové medaile, díky čemuž tak navázali na rok staré třetí místo jejich úhlavního domácího konkurenta mousesports. Svou pozici evropské dvojky však budou muset aTTaX, rovněž jako fnatic, prokázat v Dalasu na Intel Summer. V texaském letovisku Gaylord se již tento víkend utkají se světovou elitou a je dokonce možné, že se jim do cesty postaví mousesports, kteří se v Americe představí s ahlem, posilou z SK Gaming.
Úspěch také mohou slavit Team 3D. Legendární americký tým, jehož kádr před necelým rokem posílil shaGuar a Method z Team noA, se přes skeptické prognózi jako jediný dostal až do bojů o medaile. Pravda, v základní skupině ho slušně seřízl domácí favorit JaS.Webone, přesto se i díky následné remíze s Ninjas in Pyjamas probojovali až do čtvrtfinále. V něm se Američanům postavil do cesty korejský celek Lunatic-Hai, který však shaGuar a spol. jako poslední smetli rozdílem několika tříd. Vůbec všechny čtyři čtvrtfinálové zápasy se překvapivě nesly v dominantním duchu a to jen potvrzuje fakt, že kdo na de_nuke zatáhne za provaz dříve, už se ho nepustí. I přes získ čtvrté příčky a necelých 400 tisíc korun se Teamu 3D nepodařilo navázat na loňský triufm jejich krajanů z compLexity.
Spokojenost také jistě vládne ve stájích španělského klubu x6tence. Španělé se během letošního půlroku téměř neukázali na žádné významné akci, spatřit jsme je mohli pouze na belgických E-Masters, které však pro ně dopadlo fiaskem. Na ESWC si však vedli přímo skvěle a nenarazit ve čtvrtfinále na Brazilce, možná by došli ještě dále! V základní skupině podlehli pouze favoritům compLexity, s nimiž sehráli velmi vyrovnanou partii 14:16. V druhé části základních skupin na ně však nevyzrál žádný z klubů a cenný bod si po vzájemné remíze připsal americký celek Jax Money Crew, dokonce dokázali po vítěztví 16:14 porazit třetí celek šampionátu, ALTERNATE aTTaX.
“Dva hamburgery na Áčku a tři cheesburgery na Béčku!” jakoby říkal sunman z compLexity (vlevo); Momentka stříbrných fnatic (uprostřed); Pochopitelná radost sympatických aTTaX (vpravo);
Mezi světovou elitou se rozhodně neztratil ani domácí JaS.Webone. Svou skupinu po kontroverzních a velmi vyrovnaných výsledcích překvapivě vyhráli, především pak díky vítězství nad čtvrtým celkem Team 3D. V druhé části mezi celky x6tence a aTTaX měli situaci o poznání těžší, přesto se nevzdali a za podpory domácího publika přehráli další americký celek, Jax Money Crew.
Podobná situace jako v případě Francouzů zastihla i norský celek H2k.Aftermath, který se blýskl svým 5.-6. místem na DreamHacku 2006. Svou základní skupinu bez problémů vyhráli a dokázali si poradit i s takovými velikány jako Spirit of Amiga, V druhé části však měli mezi týmy Team 3D a Ninjas in Pyjmas mizernou šanci na postup, kterou alespoň kosmeticky upravili uštědřením porážky kanadskému výběru Evil Genius.
Zklamání
Naopak největší zklamání jistě zavládlo v kruzích čínského klubu wNv.Gaming, do ESWC 2006 stále ještě světové Counter-Strike jedničky a dvojnásobného vítěze titulů ze soutěží WEG 2005 a WEG Masters 2006. Do turnaje vstupovali Číňané okolo největší hvězdy týmu, alexe, s jediným cílem: získat cennou evropskou trofej, která doposud asijským klubům unikala.
Už HeatoN z Ninjas in Pyjamas dříve naznačil, že asijské týmy, především pak wNv, jsou až příliš přeceňovány, což se také nyní potvrdilo. Svou základní skupinu F sice wNv bez problémů vyhráli, podané výsledky však nedávali najevo, že týmy jako Evil Genius či Exotic Island mají čest se světovou jedničkou. Osudnou se jim však stala skupina A druhé částí turnaje, v níž se utkali s Lunatic-Hai, compLexity a 4Kings. S posledními dvěma týmy se wNv střetli již na WEG Masters 2006 a v obou případěch byli úspěšnější Číňané. Tentokráte však wNv prohráli s obhájci loňské trofeje compLexity a co víc, pokořili je i Lunatic-Hai, jimž se tak vstup do turnaje náramně vydařil.
Právě Lunatic-Hai, pro které byl již samotný postup do Francie satisfakcí ve sporu s jejich úhlavním domácím konkurentem Hacker_pk, si ve druhé skupině vedli přímo výborně. Nejenže nejprve porazili stále malátné 4Kings, ale také spolu s NiP dva největší favority celého šampionátu, compLexity a wNv.Gaming. Ve čtvrtfinále jim však uštědřili pořádnou “facku” americký celek Team 3D výsledkem 02:16, kvůli němuž nemohli Asiaté z Jiřní Koreje obhájit loňskou čtvrtou příčku.
Nejen po zjištění, že francouzské hamburgery nejsou tak “vydatné” jako ty americké, ale především kvůli prohře ve čtvrtfinále, zbyly Američanům z compLexity jen oči pro pláč. Za obhajobou loňského titulu vykročili skvělým nástupem v základní skupině, kde jim jen těsnou prohrou sekundoval jinak spokojený španělský celek x6tence. V druhé části základních skupin sice Číňanům oplatili porážku z finále WEG Masters 2006, bylo jim to však houby platné v souboji s Lunatic-Hai, kteří jim uštědřili vysokou prohru. Kdyby v utkání s Korejci coL zvítězili, střetli by se ve čtvrtfinále ve velice prestižním zápase s krajany z Team 3D. Na žádné “kdyby” se však na takovém turnaji nehraje, a Američanům se tak stala osudná úžasná a až neuvěřitelně stálá forma mladých švédských hvězd z fnatic.
Velká lítost také jistě dopadla na populární ruský celek Virtus.pro, jehož éra začala před dvěma roky právě v Paříži na ESWC 2004. Onehdy se proslavili úžasným vítězstvím nad tehdy neporazitelnými SK.swe ve čtvrtfinále a nakonec dosáhli na skvělou třetí příčku. Ročník s číslicí “2006” však pro Rusy bude mít doslova hořkou příchuť. Jakožto jeden z favoritů byli Aleksey K., Johan K., Aleksey N., Boris P. a Dimitriy B. mezi nejvýše nasazenými týmy, přesto do skupiny dostali po fnatic dalšího těžkého soupeře, Jax Money Crew. S nimi však dokázali Rusové pouze remizovat a zatímco Američané se se Švédy rozešli taktéž po bodu, Virtus.pro s fnatic vysoko prohráli.
NiP s krajany ze švédského portálu fragbite.se (vlevo); Ninjové jak je příroda stvořila (uprostřed); Chlapcům bohužel nepomohly ani retbully (vpravo);
Každého fanouška kultu Emila “HeatoN” Chritensena jistě zashálo “brzké” vypadnutí komunitou oblíbeného klubu Ninjas in Pyjamas. Dlouho budovaná sestava, v níž oproti minulému ročníku Pottiho nahradil RobbaN, se dlouho nemohla prosadit. “Double” na DreamHacku, na druhé zastávce seriálu WSVG a švédské ESWC kvalifikaci, však přimněl téměř každého, aby legendární NiP pasoval do role favoritů pro ESWC 2006.
NiP svou roli plnili již od začátku. V první části základních skupin si se svou nepříliš silnou skupinou poradili bez potíží a s dostačujícím bodovým náskokem. Druhá skupina však slibovala mnohem ostřejší souboje a konkurenty o postup ze skupiny jim byli Team 3D, H2k.Aftermath a Evil Genius. Zatímco poslední dva kluby NiP hladce přehráli, s Team3D se jim podařilo uhrát pouhý bod. Pokud by HeatoN a spol. v tomto utkání nezvítězili, narazili by na druhý celek CPL Winter 2005, Lunatic-Hai. Avšak stějně jako v případě compLexity se i zde na žádné “kdyby” nehraje, a NiP putovali do souboje s aTTaX.
Oba celky se letos střetli pouze jednou jedinkrát a to v online lize NGL One, v níž byl mnohem úspěšnější německý kádr. Bohužel, ani tentokrát nedokázali NiP nalézt na houževnaté Němce recept a po blamáži 07:16 se museli předčasně poroučet z turnaje.
Mnoho výsledků finální osmičky lze přisoudit systému Single Elimination, tedy použití jednovětvého play-off s absencí spodního koše. V dnešní době hrají přední týmy na neuvěřitelně vyrovnané úrovni a o výsledku nerozhoduje pouze dobrý a špatný den, jak říká HeatoN, ale mnohdy jen maličkosti. ESWC však uznává spíše tradice a ani počtvrté v řadě nepřistoupilo na systém Double Elimination, který by mnoha týmům umožnil “reparát” a odstranil by tak komunitou nazývaný “random”, tedy náhodný systém.
ESWC 2006: Counter-Strike ženy
Velkému zájmů diváků se také těšil ženský Counter-Strike 1.6 turnaj, v němž bojovalo celkem 24 sličných týmů o objemných 40,000$, tedy necelých 900 tisíc korun. ESWC je vůbec jediným světovým turnajem, který dívčím týmům poskytuje porovnat své kvality v soutěži o vysoké ceny. Oproti Mužské kategorii měly ženy poněkud odlišný systém kvalifikací. Zatímco 13 celků se muselo do Paříže probojovat v národních kvalifikacích, 10 týmů dostalo do Francie pozvánku, né kvůli jejich kvalitám, ale kvůli indispozici národní kvalifikace, a poslední tým měl svou účast zajištěnou díky obhajobě titulu, o něhož se loni zasloužili Američanky z Girls Got Game, které se pár dní před startem světového šampionátu přidali ke klubu SK Gaimng.
Sličné Rusky na tiskové konferenci. Vy kteří patříte do kategorie “SuperSpy pozitivních” tak vězte, že onen mladík na fotce je Viktor F. z Virtus.pro, neboli přítel od ruské Miss WCG roku 2004, venemy, druhé slečny zprava (vlevo); Les Seules v “celé své kráse” (uprostřed); Vítězky turnaje, Beat of the Best, na tiskové konferenci (vpravo);
Systém turnaje byl naprosto shodný s mužským turnajem, pouze s nižším počtem týmů. Základní skupiny první části byly pouze čtyři, z nichž do druhé části postupovali pouze první dva celky. Ty následně utvořili dvě skupiny po čtyřech týmech, z nichž do semifinále play-off postupovali rovněž dva kluby.
Z první části základních skupin dále postupovali všechny favoritky, včetně domácích Beat of the Best, které svou skupinu suveréně vyhráli. Dost za očekáváním však zůstal ženský celek Can't Touch This, jenž se nedávno přidal pod vlajky klubu MeetYourMakers. Dánky ve skupině dokázali pouze jednou zvítězit a jednou remizovat, což je nakonec odsoudilo na dělené 4.-5. místo. Níže přinášíme pořadí druhé části základních skupin.
Skupina A:
1. | Beat of the Best | 7 |
2. | Les Seules | 7 |
3. | LadieS | 3 |
4. | Megapolis | 0 |
Skupinu A znovu jasně a s přehledem ovládli domácí slečny z Beat of the Best, zdatně jim však sekundovali švédsky z Les Seules, když se ve vzájemném zápase podělili o dva body. Les Seules však měli ohromné štěstí, jelikož ve dvou utkáních zvítězili těsně 16:14. Až na třetí příčce skončili Brazilky LadieS, loňské finalistky a držitelky stříbrných medailí z ESWC 2005. Sličné Rusky z Megapolis se kromě těsné prohry se Seules na nic nezmohli a za podpory “svých” hochů z Virtus.pro se s turnajem loučili z posledního místa.
Skupina B:
1. | SK Gaming | 7 |
2. | Hacker Victory | 5 |
3. | x6tence.Women | 4 |
4. | Aurora-Gaming | 0 |
Ani ve skupině B se nekonalo žádné překvapení a z prvního místa do semifinále postoupila nová americká akvizice SK Gaming. Krok s nimi drželi díky vzájemné remíze Číňanky z Hacker Victory, remízou s x6tence si však zadělali na problémy, které se jim nakonec mohly vymstít. Nestalo se tak však a Španělky se spolu s neúspěšnými Dánkami museli rozloučit s turnajem.
Semifinále: | Finále: |
Hacker Victory | |
09:16 | Beat of the Best |
Beat of the Best | |
16:06 | |
SK Gaming | |
13:16 | Les Seules |
Les Seules | |
O 3. místo: | |
SK Gaming | |
03:16 | |
Hacker Victory |
Francouzky i nadále živili sen domácího publika o další medaili a se silným dívčím čínským výběrem si poradili poměrně hladce 16:09. Soupeřem se jim překvapivě stal doposud nepříliš výrazný tým plný televizních hvězd z reality show “Play US”, Les Seules. Známé švédky ve vyrovnaném utkání nakonec zdolali
obhájkyně trofeje 16:13 a zajistili si tak minimálně stříbrnou příčku. Ta jim také nakonec v celkovém finále připadla a za bouřlivých ovací slavila Francie další titul, o který se tentokráte zasloužil ženský klub Beat of the Best!
1. 13,000$ (cca 289 300,- Kč); Francie – Beat of the Best (Biki, Mitsu, Diamond-, Izee, Ritta)
2. 9,000$ (cca 200 000,- Kč); Švédsko – Les Seules (Aurora, Nat0, Sophie, MissHyper, Cazzidy)
3. 6,000$ (cca 133 000,- Kč); Čína – Hacker Victory (1212, Linlin, Sensi, Youu, 44)
4. 4,000$ (cca 89 000,- Kč); Amerika – SK Gaming (Potter, Snuggly, Missharvey, Ali, Ashley)
5.-8. 2,000$ (cca 44 500,- Kč); Brazílie – LadieS (Nath, Lokinha, Le, Cookie, Dri-K)
5.-8. 2,000$ (cca 44 500,- Kč); Španělsko – x6tence.Women (Bady, Miriam, Anouc, Xio, Irene)
5.-8. 2,000$ (cca 44 500,- Kč); Dánsko – Aurora-Gaming (Vildkatten, Pandora, Daqueen, Malou, Ninnzan)
5.-8. 2,000$ (cca 44 500,- Kč); Rusko – Megapolis (Dreamma, Svetaska, Greeny, Venema, Pachella)
Organizace SK Gaming bude určitě smutnit, jelikož po vzoru jejich zástupců v Quake 4 a Warcraft 3 turnajích, ani dívčí tým nedosáhl na medailovou příčku, což je vzhledem k jejich loňskému umístění jistě zklamáním. Štěstím nebudou jistě zářit ani loni stříbrné brazilské LadieS, které nenapodobili své mnohem úspěšnější mužské vzory z Made in Brazil, jenž se v CS turnaji postarali o letošní senzaci.
Tímto je tedy letošní ročník ESWC 2006 kompletně uzavřen, tedy alespoň co se Counter-Strike turnajů týče. Příští rok se nám doufejme podaří přinést živou reportáž přímo z Paříže i v CS rubrice, tak jak se o to letos zasloužil kolega Stanislav Mikeš. Je však před námi dlouhá doba a nemálo velkých turnajů a soutěží, za věechny vyjmenujme blížící se Intel Summer Chapionships, nebo podzimní World Cyber Games. Obě soutěže budou mít co dohánět, protože francoužští pořadatelé nastavili laťku opravdu vysoko.
jojo
Ja sem si prijemne pocetl i kdyz me csko defacto nezajima, ale neodpustim si pripominku k pravopisu.... pokud mluvime o zenach tak ne nemohli ale nemohlY onY! snad priste... :P :)
v cs je stejne nejlepsi NiP
hehe, malo me cukalo v ruce jak jsem cetl ze nekdo vyhral neco pres milion a to diky blbe hre.. :))