Pokud toho o Watch Dogs 2 příliš nevíte, pak je nejjednodušší cestou si nejdříve představit slavné GTA. Obrovské množství prvků je totiž téměř na chlup stejných. I zde máme k dispozici otevřený svět, vozovky pokryté vozidly, možnost během pár sekund ukrást jakékoliv auto, motorku či loď a následně si užít pořádnou projížďkuv. Stejně tak nás také ve Watch Dogs 2 hlídá policie a za různé výtržnosti získáváme vyšší a vyšší stupeň hledanosti, takže po nás jde stále více poldů (a těžší technika). Ve WD2 nás však policii udávají samotní občané. Hra nám přímo ukazuje, kdo zrovna ochránce zákona volá, takže ho můžeme včas zarazit. S lepší schopností hackingu pak lze volání dokonce zrušit. Policisti se dají snadno zneškodnit, avšak problém je v jejich množství. Nakonec nám tak nezbude nic jiného než vzít nohy na ramena. Snadnému útěku však brání dotírající helikoptéra, která nás jen tak nenechá uniknout. I tu lze však nakonec hacknout.
Pokud znáte první díl série z roku 2014, pak vězte, že dvojka je v podstatě v každém ohledu o lepší. Máte-li zájem podívat se na první díl, recenzi najdete zde. Oproti postavě z prvního dílu, kde jsme byli oháknuti do elegantního kabátku, na sebe ve dvojce bereme v roli Marcuse Hollowaye nejrůznější oděvy. Často se oblékneme do něčeho drsňáckého, rebelského a budeme působit spíše jako odpadlík či vandal. Oděvy však lze nakupovat hned v několika obchodech a samozřejmě také měnit. Vyměnit můžeme třeba jen čepici, brýle či boty.
Titul nás vezme do doby, kdy je hackování novým fenoménem. Není divu. Elektronické systémy jsou zkrátka všude a jejich případná kontrola dává nesmírnou moc. V každém vozidle, semaforech, všudypřítomných kamerách, nejrůznějších robotech a dokonce i kanálech či většině dveří… To vše můžeme v různé míře ovládat, pokud to naše schopností umožní. Obvykle máme na výběr z několika možností, co s cílovým zařízením udělat. Častá volba je například nechat trochu zajiskřit skříňku, což přiláká stráže a následně ji nechat vybouchnout, abychom soupeře zpacifikovali. Vše ovládáme pomocí smartphonu a téměř vše tak lze vyřešit na dálku. Obvykle okamžitě.
Hackovat lze i běžné kolemjdoucí, protože každý má u sebe svůj smartphone. U někoho dostaneme přístup k jeho účtu a ukradneme (až na výjimky) malou částku, jiní nám dobijí něco jako energii našeho hackování, takže pak můžeme hackovat vesele dál. Pro zpestření u řady lidí vidíme jejich chat či slyšíme audio-hovor, to je někdy zábavné, jindy tak dokonce přijdeme na zajímavé informace. V neposlední řadě lze ovládat semafory a dokonce i vozidla. Znáte tu otravnou situaci, když v GTA stojíte na silnici a jediné (či nadupané) auto vám ujede přímo před nosem? Ve Watch Dogs 2 ho jediným kliknutím hackneme a zastavíme. A když se třeba snažíme infiltrovat zakázanou lokalitu, můžeme stojící auto rozjet a vyřídit nějaké ty hlídače. Případně když nás honí policie, jejich autu můžeme poručit zahnout a třeba tak skočit z útesu.
S plněním úkolů získáváme nové levely. S každou novou úrovní pak dostaneme určitý počet bodů, které lze utratit za nové skilly. K dispozici je hned šest větví a tak je stále co zlepšovat. Kromě lepších pasivních dovedností jako je třeba rychlejší přebíjení či větší poškození zbraněmi, se můžeme naučit pokročilé možnosti hackování vozidel či vylepšit bomby, které házíme po soupeřích. Dále se naučíme vozidla odemykat a tak je okamžitě zpřístupnit, takže je již nemusíme zdlouhavě háčkovat paklíči. Ovládneme taktéž helikoptéry či zvýšíme kapacitu „energie“, která se využívá pro hacking. To jsou jen některé příklady. Skillů sice není nějak extrémně moc, ale zase jich není ani málo. Především však řada skillů otevírá skvělé možnosti a hráč je zkrátka chce za každou cenu získat a vyzkoušet, což motivuje v hraní dál.
Náš smartphone nemá neomezený dosah. A pokud stojíme před budovou, vlastně ani nevíme, jaká zařízení uvnitř jsou a co tak může být naším cílem. Často je tak k hackingu zapotřebí prostředníků. Zpočátku to bývají kamery, které nám poskytují jak vhled na jiná místa, tak prodloužení dosahu našeho hackingu k dalším zařízením. Využijeme také dva jedinečné pomocníky. Za prvé je to pojízdný robůtek, který dokáže překvapivě vysoko vyskočit a díky dálkovému ovládání a kameře nás „přenese“ téměř kdekoliv. Skrze malé otvory (např. ventilaci) se dostane na nám jinak nepřístupná místa a zajistí nám možnost hackingu všech zařízení kolem něj. I s tímto robotem však musíme být opatrní, protože jakmile jej odhalí nepřátelé, okamžitě jej zničí. Stejnou úlohu plní i létající kvadrotéka. Hrát si s těmito zařízeními je neskutečně zábavné a alespoň pro mě velmi zvyšují hratelnost. Umožňují také další možnosti, jak misi dokončit. Pokud se nám tak něco nepodaří, příště můžeme vyzkoušet úplně jinou cestu.
Náš hrdina není osamělý vlk. Je součástí hackerské skupiny DedSec, která má své tajné sídlo v podzemním bunkru. Právě tam si lze pohovořit s ostatními členy či vyžít 3D tiskárny a vytvořit si tak různé zbraně. Tiskárna tak funguje coby obchod se zbraněmi, protože modely se výrazně liší cenou. Přestože tahle hra je primárně koncipována jako stealth, boje si užijeme dostatek. Kromě různých klasických zbraní máme k dispozici pistolku jež střílí paralyzující střelu. Ta nepřítele zneškodní jedinou ranou (kromě obrněných soupeřů). Pro boj na blízko využijeme speciální jojo, se kterým vytvoříme množství krásných komb. Chybět však nebudou ani různá puzzle, které je třeba vyřešit či parkour pohyby při překonávání různých překážek.
Vývojáři pro hru vybrali prostředí krásného San Franciska. Najdeme zde ty nejznámější lokality a stavby tohoto slavného města, avšak město hry jako takové je smyšlené a zmíněnému městu neodpovídá. To ale nevadí, protože herní mapa nabízí i tak unikátní podívanou. Prostředí jsou různorodá, zajímavá a stojí za to. Grafika je prostě na výborné úrovni a cestování po tomhle místě je zážitek sám o sobě. Přesto máme mnohdy k dispozici rychlé cestování. Stejně tak kvalitně zpracované je ozvučení i hudba. Bohužel některé animace jsou trhané a špatně umístěné, což kazí zážitek věrohodnosti. Přehledné cestování umožňuje mapa a zejména navigace, která přímo v prostředí ukazuje cestu.
Watch Dogs 2 nabízí ohromující množství možností. Kromě všeho zmíněného nepřijdeme o vedlejší mise či výzvy za které získáme finance navíc. Nechybí ani multiplayer. Druhé pokračování série zkrátka rozhodně stojí za pozornost i peníze. Hra je více než zdařile zpracována a pokud se vám líbila jednička, tohle pokračování je naprostou samozřejmostí. Naše redakce hodnotí na 85 % a může doporučit každému.
Takhle vypada AAA herní prújem !!!!!!!