Společně s World Cyber Games je Electronic Sports World Cup (ESWC) nejprestižnějším progamingovým turnajem na světě. Letos se soutěž pořádaná francouzskou organizací Games Service uskuteční už pošesté. ESWC s letopočtem 2008 se bude od předchozích turnajů v několika ohledech výrazně lišit. Největší změnou je změna tradičního místa konání tohoto vrcholového turnaje – místo Francie se přední světoví e-sportovci podívají do USA, konkrétně na západní pobřeží do města San Jose, které leží jen 60km od metropole San Francisca.
Změna místa konání vyvolala menší kontroverzi zejména mezi evropskými fanoušky, kteří tradičně ESWC navštěvují v hojném počtu. Organizátoři se proto rozhodli k jinému revolučnímu kroku – uspořádání menšího turnaje ESWC Masters v pařížské sportovní hale Bercy. Masters mělo za cíl ukojit příznivce francouzského ESWC a zároveň umožnit některým týmům a hráčům kvalifikovat se na hlavní turnaj v USA. Ten se letos uskuteční od 25. do 27.srpna, a to v rámci veletrhu nVision, který bude právě v San Jose probíhat.
Kromě místa konání a uspořádání dalšího Masters turnaje se letošní ročník ESWC může pochlubit i vyšším prize money než v minulém roce, ačkoliv úrovně rekordního roku 2006, kdy bylo rozdáno 400.000 dolarů letošní dotace stále nedosahuje. Progameři v šesti herních disciplínách (Counter-Strike 1.6, Counter-Strike 1.6 ženy, DotA, Warcraft III, Quake 3 Arena a Trackmania Nations) se mohou těšit na rovných 200.000 dolarů (cca 3.260.000 Kč).
Českého fanouška budou pochopitelně nejvíce zajímat čeští reprezentanti na turnaji. Na ESWC se letos podívají celkem čtyři vyvolení – Martin “Bonecracker” Hušák bude ČR reprezentovat ve hře Warcraft III, Kryštof “krysa” Černý ve hře Quake 3 Arena a Tomáš “Sandro” Počta společně s Antonínem “Toni” Bláhou ve hře Trackmania Nations. Na následujících řádcích se podíváme na šance českých reprezentantů stejně jako na největší favority ve vybraných disciplínách.
Counter-Strike 1.6
Vzhledem k nákladnosti cesty do USA a dalším faktorům nebude mít Česká republika svoje zastoupení v tradičně nejsledovanější disciplíně každého velkého turnaje – Counter-Strike 1.6. Celková dotace pro CS soutěž je 79.000 dolarů, přičemž tým na prvním místě si odnese rovných 40.000. Celkem se CS 1.6 soutěže zúčastní 39 týmů.
Rozdělení dotace:
1.místo: $40,000
2.místo: $25,000
3.místo: $14,000
Počet týmů: 39
Turnajový systém: 8 skupin po pěti, první dva týmy z každé skupiny postupují do osmifinálových skupin (4 * 4), následuje single elimination pavouk pro 8 týmů
Největší favorité
mTw
Sestava: Zonic, Whimp, Ave, Sunde, Mje
Vítězové ESWC Masters odjíždějí na ESWC 2008 jednoznačně v pozici největšího favorita. Způsob jakým dánská pětka přehrála a doslova zesměšnila švédské fnatic ve finále Masters vešel do zlatého fondu Counter-Striku. Jestliže ve Francii se na mTw pohlíželo pouze na jeden z mnoha týmů, které by mohly zvítězit, v USA se na ně bude upínat zrak celé CS komunity. Není snad nutné připomínat, že Dánové budou letos obhajovat druhé místo z loňského šampionátu, kde měli na své straně i početné francouzské publikum.
fnatic
Sestava: Archi, Carn, F0rest, Ins, Dsn
Na každém turnaji, kterého se toto úderné švédské komando se jménem fnatic zúčastní, nelze než tento tým pasovat na jednoho z favoritů. Tým, který spolu hraje už několik let patří ke stálicím na světové CS scéně. V letošním roce se ovšem Švédům zatím nepodařilo vyhrát žádný velký turnaj a na svém kontě mají “jen” druhá místa, ať už z moskevského KODE5 finále nebo z již vzpomínaného finále ESWC Masters. Loni skončili fnatic na ESWC až na čtvrtém místě. Cíl pro letošek je proto jasný: skončit na stupních vítězů.
PGS-MYM
Sestava: Luq, Kuben, Neo, Loord, Taz
Dlouho nebylo jisté jestli se polský tým vůbec na ESWC 2008 podívá. Na poslední chvíli ale došlo k dohodě mezi držiteli slotu PGS Gaming a nynějším působištěm Poláků MeetYourMakers. Poláci budou v USA obhajovat titul z minulého roku, kdy v grandiózním finále porazili v prodloužení tehdejší squad NoA. Pokud bychom měli usuzovat z výkonu předvedného na ESWC Masters, kde MYM vyhořeli a nepostoupili ze základní skupiny, budou mít PGS-MYM cestu za obhajobou nesmírně těžkou.
Made in Brazil
Sestava: Bit, Ton, Cky, Btt, Lance
Ačkoliv MiBr mění sestavu jako na běžícím pásu a prakticky na každém turnaji se představí jiná pětice, patří brazilská sestava vždy k obávaným protivníkům a téměř pokaždé se zapojuje do bojů o medailové příčky. Předloni dokázali MiBr na ESWC zvítězit, loni skončili třetí a letos po čtvrtfinálovém vyřazení od fnatic na ESWC Masters budou chtít určitě dokázat, že CS hrát opravdu umí a kde jinde než na ESWC – turnaji, kde se Brazilcům daří nejvíce.
Mousesports
Sestava: Tixo, Kapio, Gore, Cyx, Gob
Němci se stali asi největší překvapením ESWC Masters. Mousesports vždy patřili k nadprůměru, ovšem na velkých turnajích letos většinou přicházeli zkrátka a málokdy dokázali opravdu výrazně uspět. Třetí místo z pařížského turnaje je proto vítanou vzpruhou a velkou motivací pro americké ESWC. Vítězové poslední sezóny německé ESL Pro Series pojedou do USA s velkými ambicemi.
Warcraft III
Třicet osm hráčů bude bojovat o prestižní titul šampióna ESWC 2008 ve hře Warcraft III. Světovou veřejnost zajímá jediná věc, a to jestli někdo konečně dokáže zastavit asijskou hegemonii nad touto hrou, která je obzvláště v letošním roce naprosto očividná. ESWC 2008 se tak stává místem souboje Číny a Jiížní Koreje proti zbytku světa. Úspěch v nabité soutěži budeme přát i českému reprezentantovi Martinovi “Bonecracker” Hušákovi.
Rozdělení dotace:
1.místo: $12,000
2.místo: $7,000
3.místo: $4,000
Počet hráčů: 38
Turnajový systém: 8 skupin po pěti, první dva hráči z každé skupiny postupují do osmifinálových skupin (4 * 4), následuje single elimination pavouk pro 8 hráčů
Největší favorité
Jae Ho “Moon” Jang
Ačkoliv není korejský night-elf tak suverénní jako v minulém roce, přesto patří k světové extratřídě a ještě stále jej nikdo nemůže připravit o nálepku nejlepšího světového hráče ve Warcraftu. Před ESWC 2008 nabral Moon dobrou formu, když triumfoval v nedávné korejské WCG kvalifikaci a ještě předtím porazil svého odvěkého rivala Číňana Skye ve finále ESWC Masters. Moon si už zvykl na turnaje odjíždět v pozici největšího favorita a nejinak tomu bude nyní v USA.
Xiaofeng “Sky” Li
Podle prestižního žebříčku GosuGamers aktuálně druhý nejlepší hráč světa Číňan Sky se bude snažit napravit svoje “zaváhání” z ESWC Masters, kde obsadil druhou příčku. Touha uspět na ESWC 2008 bude o to větší, že se čínskému reprezentantovi nepodařilo kvalifikovat se na pro warcraftisty prestižnější turnaj World Cyber Games. Americká soutěž tak pro Skye představuje poslední velký mezinárodní turnaj v tomto roce.
June “Lyn” Park
Korejská hvězda klanu SK Gaming letos neprožívá šťastnou sezónu, ačkoliv to na začátku roku tak nevypadalo. Lyn dokázal zvítězit na solidně obsazeném finále druhé sezóny ESL Extreme Masters, ale poté jakoby mu došel dech. Na ESWC Masters skončil za očekáváním už ve čtvrtfinále, předtím ještě stihl obsadit páté místo v čínské PGL lize. Vzhledem k výborné podpoře od SK se od Lyna v USA čekají velké věci.
Lee Sung “SoJu” Duk
Obhájce titulu z loňského roku, kdy v památném finále porazil norského hráče Olava “Creolophus” Undheima bude chtít na ESWC 2008 potvrdit, že se loni nejednalo o pohou náhodu. SoJu pomáhá svému týmu SK Gaming zejména v zápasech WC3L, mnoho individuálních úspěchů na svém kontě tento hráč ale nemá. I proto může jeho loňské vítězství na ESWC vypadat jako náhoda, ale vemte jed na to, že Korejec bude letos výborně připravený a udělá vše proto, aby své prvenství obhájil.
Huang “TH000” Xiang
Nenápadný Číňan si pomalu vyšlapává cestičku mezi světovou elitu. Na scéně se pohybuje již několik let, ovšem soustředí se především na čínské a korejské turnaje. Do světa se zatím devatenáctiletý talentovaný Číňan příliš nepodíval a účast na ESWC 2008 pro něj bude první významnou účastí na velkém mezinárodním turnaji.
Manuel “Grubby” Schenkhuizen
Jeden z nejpopulárnějších hráčů Warcraftu, nestárnoucí Nizozemec Grubby je jediným zástupcem Evropy v první desítce žebříčku GosuGamers. V posledních letech ale není někdejší postrach všech soupeřů tak suverénní jako kdysi. Na letošních velkých turnajích (KODE5 a ESWC Masters) se vždy dokázal probojovat mezi nejlepších osm, ale u toho vždy zůstalo. Vzhledem k neustálým spekulacím o konci Nizozemcovi kariéry je dost možné, že letošní ESWC je jedním z jeho posledních a i vzhledem k tomu bude mít Grubby velkou motivaci poprat se o vítězný triumf.
Yoan “ToD” Merlo
Společně s Grubbym patří francouzský hráč, který se nedávno přestěhoval z Číny do Jižní Koreje, k ikonám světového Warcraftu. Narozdíl od svého bývalého spoluhráče z 4Kings Grubbyho si ToD letos podržel svou dobrou formu a pravidelně se umisťuje na čelních příčkách na významných světových turnajích. Na ESWC Masters dokázal ToD v domácím prostředí uhrát třetí příčku a přiživil tak svoje šance na stupně vítězů i na ESWC 2008. Pokud někdo může prolomit asijskou “kletbu”, je to právě tento Francouz.
Martin “Bonecracker” Hušák
Český reprezentant zaslouženě postoupil na finálový turnaj z domácí kvalifikace, když jednoznačně přehrál všechny své soupeře. ESWC 2008 bude Bonecrackerova první velká mezinárodní zkušenost. Velkým snem českého hráče je postup ze základní skupiny. Náš hráč byl při nasazení umístěn až do posledního koše, což snížilo jeho šance na dobrou skupinu, přesto k němu byl los milostivý a jeho šance na postup nejsou pouze teoretické. Více se dozvíte v rozhovoru na řádcích níže.
Skupina F
mTw.Who
Wolf
Sonkie
Bonecracker
Firestrike
Rozhovor s Bonecrackerem
Jak se budeš připravovat na ESWC 2008?
Na přípravu už nemám moc času, ale rozhodně zkusím dát nějaké hry a podívám se na pár replayů. Na poslední chvíli už toho stejně moc nedoženu.
Co bys řekl ke svojí skupině?
Se svojí skupinou jsem vcelku spokojený, mohlo to být mnohem horší. Korejec WhO pravděpodobně půjde dál z prvního místa a pak už to může být dost těsné. V podstatě kdokoli z té zbývající
čtveřice má šanci na postup z druhého místa.
S jakými cíli do San Jose odjíždíš?
Chtěl bych se pokusit o postup ze skupiny, což bych považoval za obrovský úspěch. Rozhodně bych nerad prohrál všechny zápasy ve skupině.
Co je podle tebe tvou hlavní zbraní, která by mohla na tvé soupeře platit?
Těžko říct, to se ukáže až na místě.
Byl jsi někdy v USA? Budeš mít čas se podívat po okolí San Jose?
V USA jsem ještě nebyl a rozhodně mám v plánu se podívat po okolí, snad i do San Francisca, čas by na to měl být.
Koho povazuješ za největšího favorita celého turnaje?
Největší favorit je podle mě rozhodně Korejec Moon. Bez šance samozřejmě nejsou ani hvězdy jako Sky, Grubby, ToD nebo Soju.
Připravuješ se nějak speciálně na souboje proti jednotlivým rasám?
Zatím ne, ale pokusím se sehnat aktuální replaye hráčů, se kterými se utkám ve své skupině a podle toho promyslím své postupy a taktiky.
Proti které rase se ti hraje nejlépe a proti které nejhůře?
S příchodam patche 1.22 se situace vcelku změnila. Ve verzi 1.21 to jsem měl velice dobrou bilanci proti orkům, ale v nové verzi je to proti nim o mnoho těžší. Nejslabším match-upem byl a stále
je night elf, kterého mám ve skupině naštestí jen jednoho.
Quake 3 Arena
V tomto roce zažívá Quake 3 Arena renesanci. Když ESWC oznámilo, že se tato stařičká a legendární hra stane oficiální součástí jak ESWC Masters, tak hlavního ESWC turnaje, propukly mezi komunitou mohutné oslavy. Quake k sobě stále přitahuje velké procento progamingově pozitivních lidí a turnaj v USA proto bude hojně sledovaný. Celkem 27 hráčů bude bojovat nejen o čest a slávu, ale také o slušné prize money.
Rozdělení dotace:
1.místo: $12,000
2.místo: $7,000
3.místo: $4,000
Počet hráčů: 38
Turnajový systém: 8 skupin po pěti, první dva hráči z každé skupiny postupují do osmifinálových skupin (4 * 4), následuje single elimination pavouk pro 8 hráčů
Největší favorité
Alexej “Cypher” Januševský
Běloruský kouzelník Cypher doslova smetl veškerou konkurenci na červencovém ESWC Masters. V úžasném stylu si mladý Bělorus poradil takřka s každým soupeřem a bylo jedno jestli proti němu stojí neznámý hráč a nebo hráč světové extratřídy. Na ESWC 2008 bude právem považován za největšího favorita a ve startovním poli je jen málo hráčů, kteří by jej mohli ohrozit.
Maciej “av3k” Krzykowski
Velký kamarád výše zmiňovaného Cypher, Polák av3k má na svém kontě vítězství na nedávném GameGune turnaji. Ačkoliv tento turnaj polský quaker nevyhrál v tak suverénním stylu jako Cypher ESWC Masters, bude v USA patřit k jedněm z mála, kteří mohou Bělorusa v cestě za titulem zastavit. Kromě toho polský hráč na ESWC 2008 obhajuje první místo z minulého roku, kde ovšem soutěžil ve hře Quake 4.
John “Zero4” Hill
Americký veterán kraloval Quake 3 Arena začátkem tohoto století, letos se ovšem u příležitosti ESWC rozhodl vrátit a vrátil se ve velkém stylu. Ačkoliv jej mnozí zatracovali, Zero4 ukázal buldočí zatvrzelost a na ESWC Masters v Paříži všechny překvapil svým výkonem, když postoupil z prvního místa ze své skupiny do playoff. Všeobecně platí, že Američané jsou na domácí půdě mnohem jistější a bude proto velice zajímavé sledovat, jak se jim povede. Jestli někdo z americké výpravy může pomýšlet na stupně vítězů, je to právě Zero4.
Paul “czm” Nelson
Ikona nejen amerického Quaku Paul Nelson na ESWC Masters zůstal ve stínu svého krajana Zero4. Vzhledem k nepříznivému systému volby map nemohl czm naplno rozbalit svůj um na mapě hub3aeroq3, kterou ovládá jako málokdo na světě. Na ESWC 2008 se od něj příliš nečeká. Nezvyklá role “nefavorita” by však Nelsonovi mohla vyhovovat a na turnaji může příjemně překvapit.
Magnuss “fox” Olsson
Stříbrný z ESWC Masters a tradičně silný, to je švédský guru jménem fox. Olsson je pravidelným účastníkem ESWC turnajů a pravidelně se na nich umisťuje velmi vysoko. V Paříži na Cyphera neměl, v USA se ale pojede od začátku a bude hodně záležet na momentální formě. Dokáže Olsson překonat sám sebe a zvítězit? Šanci má rozhodně velkou.
Anton “cooller” Singov
Ruský špílmachr už dávno není tak velkým postrachem jako kdysi. Cooller dokáže předvést áčkový výkon, ale musí se bolestně smiřovat s tím, že jsou kolem něj hráči, kteří věnují hře daleko více než on. Páté místo ze španělského GameGune je nicméně dobrým příslibem pro ESWC 2008. Jestli máte u ruského reprezentanta nějakou jistotu, pak tu, že žádný turnaj nevypouští a na každé soutěži má jen jediný cíl – zvítězit. V San Jose to ovšem v ostré konkurenci bude mít velice těžké.
Zhibo “Jibo” Fan
Čínský hráč působí na turnajích nenápadným dojmem. Přesto v této sezóně již několikrát všechny přesvědčil, že Quake 3 Arena hrát umí. Na ESWC Masters obsadil smolné čtvrté místo po prohře s Polákem av3kem. Se stejným hráčem sehrál neuvěřitelné finále na španělském GameGune, kde po tvrdé bitvě musel nakonec sklonit hlavu a obsadit druhé místo. Jibo má nyní skvělou formu a pokud si ji udrží, může v San Jose pomýšlet i na stupně vítězů.
Kryštof “krysa” Černý
Český reprezentant na loňském ESWC příjemně překvapil a do poslední chvíle se ve hře Quake 4 rval o postup do další fáze turnaje, o který jej nakonec připravilo při shodě bodů s Francouzem falcumou horší skóre. Na letošním turnaji nechce být krysa jen do počtu a ve své pouze tříčlenné skupině se bude chtít porvat o postup. Více se dozvíte ve stručném rozhovoru, který jsme s naším quakerem pořídili.
Skupina C
Jibo
rapha
krysa
Rozhovor s krysou
Jak se budeš připravovat na ESWC 2008?
Už nyní trénují na turnaj každý den.
Jaké soupeře by sis přál do základní skupiny a komu by ses chtěl nejraději vyhnout?
Když nedostanu nějakou skupinu smrti, tak je mi to jedno.
S jakými cíli do San Jose odjíždíš?
Chci minimálně postoupit ze základní skupiny.
Co je podle tebe tvou hlavní zbraní, která by mohla na tvé soupeře platit?
Uvidíme podle soupeřů, možná, že mě někdo v zápase podcení a já toho využiju.
Byl jsi někdy v USA? Budeš mít čas se podívat po okolí San Jose?
V USA sem ještě nikdy nebyl. Po San Jose se samořejmě hodlám podívat a taky vyrazit na nákupy levného amerického zboží.
Tvůj tip na konečné pořadí turnaje?
1.Cypher, 2.Av3k, 3.Jibo.
Na loňském ESWC jsi se v Quake 4 představil v dobrém světle, ale smolně si nepostoupil ze základní skupiny, myslíš si, že to v San Jose vylepšíš?
V to pevně doufám.
Trackmania Nations
Už pařížské ESWC Masters nabídlo špičkovou soutěž v závodní hře Trackmania Nations. V napínavém finále nakonec zvítězil francouzský reprezentant Lign, který bude přítomen i v San Jose. Soutěž v Trackmanii bude doslova napěchovaná hvězdami a bude se jednat o patrně nejprestižnější a nejlépe obsazený turnaj v Trackmanii za poslední dobu.
Rozdělení dotace:
1.místo: $12,000
2.místo: $7,000
3.místo: $4,000
Počet hráčů: 40
Turnajový systém: Kvalifikace, po ní bude následovat double elimination systém rozjížděk, v každé z rozjížděk pojedou čtyři hráči
Soutěže se zúčastní celkem 40 hráčů z celého světa a mezi nimi nebudou chybět ani dva čeští reprezentanti – Antonín “Toni” Bláha a Tomáš “Sandro” Počta. Právě s ním jsme pořídili následující rozhovor.
Rozhovor se Sandrem
Jak se budeš připravovat na ESWC 2008?
Trénovat a trénovat, nic jiného na Trackmanii neplatí, protože na každý turnaj sou jiné mapy. Každý hráč tak musí vše trénovat od žačátku. Hned jak sem vyhrál kvalifikaci, tak sem si tak nějak říkal, že se musím co nejdřív dokopat k tréninku do USA. To se nakonec moc nepovedlo, ale teď poslední dva týdny se tomu věnuju už víc, tak uvidíme co z toho bude.
Jaké soupeře by sis přál do úvodní rozjížďky a komu by ses chtěl nejraději vyhnout?
Tak to mi je vcelku jedno. To s kým pojedu se uvidí až po první rozjižďce, která se pojede na jedné mapě v TA(time attack) a podle časů všech hráčů se pak rozhodí do skupin a ani nevim podle jakého klíče to bude. Prostě koho dostanu záleží na tom, co zajedu já a co ostatní.
S jakými cíli do San Jose odjíždíš?
Podle toho jak trénuju, tak žádná sláva, ale počítám tak top15, snad lepší. A taky to tam trošku prozkoumat, přeci jen do Ameriky člověk nejezdí každý den. A taky se těším na “nonstop” komunikaci v angličině.
Co je podle tebe tvou hlavní zbraní, která by mohla na tvé soupeře platit?
Krásný úsměv, drsná klávesnice za 100,- a tričko od Davese (kdo zná, ví). Jinak nevím, snad možná to, že čím déle budu jezdit na ostro, tím se budu víc zlepšovat, ať už sem trénoval nebo ne, tak to je ale asi u každého.
Byl jsi někdy v USA? Budeš mít čas se podívat po okolí San Jose?
Ne nebyl, bude to poprvé. Čas budu mít určitě, protože tam budu až do 31.8., takže cca 2-3 dny uplného volna. Ještě nevím, jak ho strávím, ale myslím, že se něco najde. Něco jsme plánovali i s Tonim, spíše teda plánoval on … uvidím.
Koho povazuješ za největšího favorita celého turnaje?
Záludná otázka, určitě Carl, Xenogear, Pezi, Lign, Frostbeule, ale podle tratí to fakt může být kdokoli, určitě neni nikdo jasným favoritem a ani tu nikdo není černým koněm, není to jako Usain Bolt, či Michael Phelps. A když to vezmu podle tréninku, tak určitě Xeno a Pezi, kteří trénují několik hodin denně a tím nemyslím třeba pět hodin, ale o dost víc.
Jak ti vyhovují tratě pro ESWC 2008?
Na začátku jsem nadával co to šlo, vyhovala mi snad jen jedna z celého souboru 5 tratí. Ale čím víc je trénuji, tím víc si na ně zvykám a přestávají mi vadit. A to i jedna, která mě vyloženě štvala. Celkově nejsou ty tratě tak těžké, jak by podle mě měly být. Chápu, že je to kvůli publiku, aby bylo vidět více soubojů o setinky, ale taky by se mělo myslet na hráče. Pak se člověk jen těžko dokope k pořádnému tréninku, i když teda nic jiného nezbývá.
Slovo závěrem
ESWC 2008 slibuje být velkolepou akcí, který by měla přinejmenším navázat na úspěch loňského turnaje. Bude zajímavé sledovat, co s turnajem udělá přesun mimo evropský kontinent. Do USA zavítají ti nejlepší hráči a týmy z celého světa a jakýkoliv úspěch se bude počítat. To platí zejména pro čtyři české reprezentanty, kterým budeme držet palce a jejich výkony na GameParku sledovat.
JEŠTĚ ABY SE BABA VĚNOVALA PROGAMINGU, KDO BY MI VAŘIL JAK KLIKAM Xd
Jen aby měly tolik času na přítele :-)
Máte můj obdiv pánové, snad se dostanete daleko, good luck! Všichni Češi vám fandí
nj jsem zvědavej na ně a přál bych jim dobrý umísťění
drzim palce at se dari co nejvic :-)
avek nakonec na ESWC nepojede, kvuli vizum ...
jen tak btw myslim, ze Bone neda ani jeden match, ale uvidime
jinak vynikajici clanek :)
myslim ze bone ma celkem sance postoupit ze skupiny...
doufam, driverxi, že k novinkám budeš přikládat i veškeré replaye z W3 :) předem děkuji
hmm.. To musí bejt sranda tam bejt :D doufám že se český kluci dostanou daleko :-)
je to dobry ale na me moc dlouhy
ste dobry, ja bych se tam asi nedostal :D :D :D
taky bach tam chtel ject
takovejch lidi co se de podivat jak si nekdo zahraje, to nepochopim:-)
tak to je dobry
je v liberci regefest
ekny clanek je to, dik ze jste ho tu dali aspon si muzu neco precist
akdo ne co hrat se sebou jako trubka to nic moc no.nebo nemam pravdu