V termínu od 9. do 11.prosince budou mít v zábavním centru Chelsea Pier v New Yorku dostaveníčko přední světoví hráči hry Warcraft III, mezi kterými nebude chybět ani český undead Michael “Giacomo” Hladík. V tento termín a na výše uvedeném místě se totiž bude konat velkolepé finále celoročního seriálu World Series of Video Games, jehož součástí bude pochopitelně i závěrečný turnaj ve hře Warcraft III.
Jestliže u Quake 4 turnaje (informovali jsme vás o něm dříve) můžeme hovořit o setkání skutečně těch nejlepších hráčů planety, u Warcraft III soutěže si takto odvážné tvrzení dovolit nemůžeme, neboť mezi osmi zúčastněnými hráči bude řada světových es chybět, ať už kvůli faktu, že se elitní hráči nekvalifikovali a nebo kvůli tomu, že se v Číně ve stejný termín koná podobně lukrativní soutěž International Electronic Sports Tournament s dotací srovnatelnou s finálovým WSVG turnajem.
Seznam kvalifikantů z jednotlivých WSVG zastávek:
LanWar
Franklin “nilknarfLP” Pearsall
Dennis “Shortround” Chan
DreamHack
Andrey “Deadman” Sobolev
WSVG Čína
Jung Hee “Sweet” Chun
Dae Hui “FoV” Cho
Liwei “Xiaot” Sun
WSVG London
Manuel “Grubby” Schenkhuizen
Michael “Giacomo” Hladík
Pozn. Původně měl na WSVG finále odcestovat i druhý hráč z DreamHacku, a to SaSe. Ten se ovšem bude účastnit výše zmiňovaného IEST v Číně, takže jeho slot byl nabídnut třetímu hráči z WSVG Čína, tedy Liwei “Xioat” Sunovi.
Portréty účastníků
Franklin Pearsall
Americký hráč za rasu humanů Franklin “nilknarfLP” Pearsall patří dlouhodobě k nejlepším hráčů USA a pravidelně svojí zemi reprezentuje na velkých světových turnajích. Aktuálně devátý hráč světové žebříčku GosuGamers prožil zajímavou sezónu 2006, ve které se zúčastnil obou dvou hlavních turnajů, a to ESWC v Paříži a WCG v Monze. Nejprve se nám ovšem Pearsall představil na LanWar turnaji v americkém Kentucky, kde mu jediným konkurentem byl Shortround z Team3D a i s tím si talentovaný hráč dokázal poradit a vybojovat si tak účast ve WSVG finále. Následoval světový šampionát v Paříži, kde se Pearsallovi dařilo o poznání více než na herní olympiádě o několik měsíců později. V základní skupině se mu dokonce podařilo uhrát remízu v mirror zápasu s čínským hráčem Skyem, o němž se hovoří jako o nejúspěšnějším hráči této sezóny. NilknarfLP na ESWC vyhrál svojí skupinu a v druhé skupinové fázi opět šlapal na paty těm nejlepším. Dokázal porazit Bulhara DIDI8 i pozdějšího bronzového medailistu z WCG Ukrajince HoTa. Velice těsný souboj odehrál i s jedním z nejlepších hráčů světa Manuelem Schenkhuizenem alias Grubbym. V play-off se sice Pearsallovi nepodařilo přejít přes Skye, se kterým se již jednou v turnaji setkal, přesto můžeme považovat ESWC za turnaj, na kterém podal NilknarfLP jeden ze svých nejlepších výkonů v kariéře a těsnými výsledky s hráči světové extratřídy prokázal, že se velkých jmen rozhodně nebojí a dokáže hrát vyrovnaně s hráči mnohem zvučnějších jmen. NilknarfLP, který se letos v červenci připojil k týmu hoorai, se následně představil na WCG v Monze, kde se ovšem Američanovi nepodařilo projít skrze nástrahy základní skupiny. Na WSVG finále nebude v ostré konkurenci patřit k favoritům, nicméně Pearsall v této sezóně již jednou dokázal, že se z podceňovaného hráče může lehce stát obávaný protivník.
Dennis Chan
Jeden z nejlepších amerických night-elfů a jeden z nejdéle hrajících a nejznámějších amerických warcraftistů vůbec. Tento popisek nemůže patřit nikomu jinému než třiadvacetiletému Dennisovi “Shortround” Chanovi. Sezóna 2006 znamenala pro Shortrounda změnu působiště. Opustil mousesports a připojil se k domácí organizaci Team3D, kde je jediným členem Warcraft III divize. Tato změna mu však ne úplně prospěla. Shortround sice skončil na druhém místě za Nilknarfem v LanWar turnaji, čímž si vysloužil místo ve finále WSVG, jinak se ovšem Američanovi nepodařilo výrazně uspět. Na ESWC jej svým výkonem zastínil kolega z reprezentace Pearsall. Následoval totální výpadek na americké KODE5 kvalifikaci, kde Shortround obsadil až čtvrté místo a vše vyvrcholilo letos v září při americké WCG kvalifikaci, kde se Chan musel opět sklonit před umem Nilknarfa, který si letos přisvojil titul americké jedničky. Těžko tedy můžeme od Shortrounda v New Yorku čekat útok na čelní příčky. Chan sice může těžit ze svojí několikaleté herní zkušenosti, ovšem dle jeho výsledků v této sezóně, kdy měl problémy i na domácí americké scéně, nelze očekávat, že by nějak výrazně ohrozil asijské či evropské hráče v soutěži.
Andrey Sobolev
Sezóna pro jednoho z nejlepších night-elfů planety Rusa Andreje “Deadman” Soboleva začala již v únoru, kdy se zúčastnil evropského šampionátu Samsung Euro Championship. SEC však nezastihlo Deadman v optimální formě a ruský night-elf skončil až na 5.-6.místě. Sobolev patří dlouhodobě ke světové špičce a je jenom škoda, že se letos nepředstavil na více turnajích. Své místo ve WSVG finále si vybojoval na DreamHack turnaji, kde nenalezl přemožitele a na celém turnaji prohrál jedinou mapu, a to až v samotném finále proti Švédovi SaSemu. Velkým zklamáním pro jinak suverénního Rusa byl jistě i fakt, že se tento rok nepodíval na ESWC, kde by obhajoval druhé místo z roku 2005. Následně se Deadman nemohl kvůli nemoci zúčastnit ani LAN finále Clanbase EuroCupu. Sobolev si tedy vše plně vynahradil až na KODE5 finále v Číně, kde za sebou nechal tři tehdejší hráče 4Kings – Grubbyho, ToDa a FoVa. Následovalo WCG 2006 a další zklamání – Deadman podlehl nečekaně již v osmifinále, když nestačil na dánského orka Ciaru. Závěr letošní sezóny však zastihl Deadman opět v dobré formě – v konkurenci ruských hráčů vyhrál moskevskou GIGAGAMES LAN. Na každém turnaji, kterého se tento ruský obr účastní, bude patřit k největším favoritům na stupně vítězů a nejinak tomu bude i na WSVG finále.
Jung Hee Chun
První ze zástupců korejské školy na turnaji se jmenuje Jung Hee “Sweet” Chun. V polovině roku opustil talentovaný undead sestavu týmu World Elite a připojil se ke slavným SK Gaming. Patří dlouhodobě k nejlepším hráčům svojí země a pokud má formu, pak i k nejlepším hráčům na světě, což tento rok dokázal na několika turnajích, mezi které můžeme počítat nejenom WSVG zastávku v Číně, kde vyhrál a zajistil si tak místo v celkovém finále, ale třeba i LAN finále první sezóny NGL-One, kde se stal jednoznačně nejlepším hráčem SK Gaming, když první zápas prohrál až v památném finále celé soutěže v souboji s Moonem z MeetYourMakers. Sweet však nezažil v této sezóně jen chvíle slávy, ale musel leccos zakusit, a to především v čínské PGL lize, kde skončil na posledním místě. Velkým zklamáním pro Sweeta musel být rovněž fakt, že se letos nepodíval ani na ESWC, ani na WCG. Jung Hee Chun tak svojí absenci na dvou největších letošních turnajích vynahrazoval v týmových ligách WC3L a NGL-One, kde vždy patřil k základním oporám svého týmu, ať už tu mluvíme o World Elite a nebo v druhé polovině roku o SK Gaming. V New Yorku bude patřit Sweet k obávaným hráčům a pokud se dobře připraví, je v jeho silách celou soutěž vyhrát, což se ovšem na druhou stranu dá říct o většině z osmi účastníků WSVG finále. Sweet je aktuálně na šestém místě v žebříčku nejlepších Warcraft III hráčů světa, který sestavuje portál GosuGamers.
Dae Hui Cho
Jeden z dlouhodobě nejlepších hráčů na světě, to můžeme s klidem říci o korejském undeadovi Dae Hui “FoV” Choovi. Ten si svojí účast v new yorském finále vybojoval na WSVG v Číně, kde skončil na druhém místě za krajanem Sweetem. V této sezóně FoV prožíval menší útlum. Účastnil se sice ESWC v Paříži, tam jej však zastínil jeho krajan Lucifer, který celou soutěž vyhrál. FoV bodoval především v týmových soutěžích jako WC3L a NGL-One. Na podzim jsme jej pak mohli vidět i na několika turnajích v Číně. Obsadil čtvrté místo na KODE5 finále a třetí místo v PGL lize. Důležitým mezníkem v kariéře Dae Hui Choa je jeho nedávný přestup k wNv. Po několika letech se FoV rozhodl, že si splní svůj sen a bude hrát za profesionální asijský tým. Naposledy se blýsknul na asijském finále BattleNet ladderu, kde skončil na čtvrtém místě a vybojoval si tak účast v celkovém finále, které se uskuteční v německém Kolíně. Úplně nejaktuálněji pak můžeme FoVa sledovat v exhibičním zápasu Koreje proti Číně, kde v posledním zápasu přemohl Lucifera, kterému tak oplatil porážku z ESWC. Korejský undead sice letos nevyhrál žádný velký turnaj, přesto bude mít v New Yorku rovnoměrné šance na zisk medailového umístění.
Liwei Sun
Velkou neznámou a potencionálním černým koněm bude na turnaji čínský hráč hrající za rasu orků Liwei “Xiaot” Sun. Sun hrající za čínský multiklan wNv nepatří mezi absolutní světovou špičku a na světových turnajích se ukazuje pouze zřídka. Jako jediné významné soutěže, kterých se letos zúčastnil, bychom mohli jmenovat WEG Masters na začátku roku a PGL ligu v říjnu. Na prvním jmenovaném turnaji však xiaot plnil roli outsidera a skončil společně se Zacardem na posledním místě. V PGL lize se Sunovi v ostré konkurenci korejských a čínských stratégů umístil také až v dolní části výsledkové listiny, konkrétně na osmém místě. Je tedy velkou otázkou, jak xiaot, který nemá pravidelný kontakt s evropskými hráči a má zkušenosti povětšinou z domácích čínských turnajů, na turnaji v New Yorku zahraje. Nálepku velkého favorita však rozhodně mít nebude.
Manuel Schenkhuizen
Co říci o jednom z nejznámějších a nejlepších hráčů na světě? Manuel “Grubby” Schenkhuizen vyhrál prakticky vše, co se ve světě Warcraftu vyhrát dá. Patří dlouhodobě k nejlepším hráčům planety a na každém turnaji je považován za jednoho z největších favoritů na první místo. Nejinak tomu bude i na WSVG finále. Grubby se letos zúčastnil snad každého turnaje, který se ve Warcraftu konal. Nechyběl na turnajích v Asii, v Americe ani v Evropě. Účastnil se jak ESWC, tak WCG. Na obou dvouch turnajích však zaostal za očekáváním a skončil na 5.-8.místě. Do New Yorku se kvalifikoval z londýnské WSVG zastávky, kde si poradil mimojiné i s českým hráčem Michaelem Hladíkem. Největším úspěchem v sezóně 2006 je pro talentovaného Nizozemce vítězství na WEF v Číně, kde Grubby vyhrál před svým týmovým kolegou ToDem a kvalitní korejsko-čínskou konkurencí. Další vítězství si Schenkhuizen připsal v únoru na VSports All-Star Game v Americe. Jen těsně pak Grubbymu uniklo vítězství v letošních WEG Masters. Ve finále podlehl svému spoluhráči ToDovi. Mimoto patří Grubby k největším oporám 4Kings v zápasech NGL-One a WC3L. V závěru sezóny si však Grubby postěžoval na velké vytížení a na fakt, že v tomto roce strávil většinu času na cestách po světových turnajích. Naposledy se elitní ork představil ve Stockholmu, kde se konalo finále evropského BattleNet ladderu. Grubby tu splnil povinnost a kvalifikoval se do hlavního turnaje. Protože je WSVG posledním turnajem, kterého se tento rok Schenkhuizen zúčastní, dá se očekávat, že přijede skvěle připravený a bude chtít završit další úspěšnou sezónu velkým turnajovým vítězstvím.
Michael Hladík
České želízko v ohni a vůbec první hráč v české historii, který se bude prát o vítězství v tak prestižním turnajovém seriálu, jakým WSVG beze sporu je. Michael “Giacomo” Hladík, výborný hráč za rasu undeadů, si svoje místo ve finále vybojoval na turnaji v Londýně, kde skončil na druhém místě za výše zmiňovaným Grubbym. Letošní sezóna znamenala pro Hladíka v mnohém průlom. Českému hráči se totiž díky lukrativní spolupráci s mousesports konečně podařilo prorazit mezi užší evropskou špičku. Giacomo patří ke stabilním členům sestavy německého týmu pro zápasy ve WC3L, kde mimochodem s mousesports vybojoval místo na LAN finále, a NGL-One. Jediné co tak českému undeadovi schází, je větší přítomnost na světových herních turnajích. Letos se na velkých akcích představil Giacomo až v druhé polovině roku. Na poslední chvíli odcestoval s týmem mousesports na LAN finále první sezóny NGL-One, kde tým obsadil poslední místo. Poté se představil na již zmiňované londýnské WSVG zastávce. Následovalo WCG, kde český reprezentant nezklamal a probojoval se mezi nejlepších 16 hráčů na světě. Posledními turnaji, na kterých se Hladík představil, bylo pražské WGT, kde obsadil druhé místo za svým největším domácím konkurentem Hum4nicem a konečně švédské finále evropského BattleNet ladderu, kde ovšem Giacomo skončil za svým očekáváním a nepostoupil ze základní skupiny.
O svých šancích v turnaji se Michael Hladík rozpovídal v krátkém exkluzivním rozhovoru pro GamePark:
Těším se fakt dost, protože jsem ještě nikdy v New Yorku nebyl a je to určitě pěkný město. I když asi nebudu mít moc času na prohlédnutí různých atraktivních míst, určitě se budu snažit nějaký najít a podívám se, jak to vypadá v amerických ulicích (abych se z nich ale pak živý vrátil… 😉
Jak se připravuješ na WSVG finále v New Yorku? Budeš se na WSVG finále nějak speciálně připravovat třeba s konkrétními hráči?
Posledních pět dní hraju prakticky celé dny s vybranými hráči. Nejvíce se připravuju na undead mirror a pak ještě na zápasy undead vs elf. Můžu se přiznat, že proti orkům netrénuju vůbec, protože z mýho hlediska nemám tak jako tako šanci porazit Grubbyho. I kdybych trénoval sebevíc, tak si myslím, že bych ho v momentální verzi hry nedal. Přenechám to jiným a doufám, že ho nepotkám 😉 Ostatně, je tam pouze jeden ork a tím je právě Grubby.
Jaké máš v turnaji ambice?
I když to možná zní blbě, chtěl bych se umístit v top3. To je můj cíl. Je tam pouze osm hráčů, takže nějaká šance tu je, ale bude to více než těžký. Uvidíme, jaké soupeře dostanu.
Kdou jsou podle tebe největší favorité na vítězství?
Největším favoritem je podle mě Grubby, pak asi Deadman a ještě Sweet. Tyhle tři hráči jsou momentálně na vysoké úrovni a ve vrcholných formách a jsou to podle mě největší adepti na 1.místo.
Kterého soupeře se v turnaji nejvíce obáváš? A s tím souvisí i otázka, kterého soupeře by jsi nechtěl a naopak nejvíce chtěl do prvního kola?
Nejvíce se určitě obávám Grubbyho. Nepamatuji si, kdy bych tohohle hráče někdy vůbec porazil v nějakém turnaji. Jestli jsem ukořistil jednu mapu, tak to bylo moc. Na všechny ostatní si jakž takž věřím, ale lehkým soupeřem tam nebude nikdo. Nejvíce bych si přál do 1.kola asi Shortrounda. Podle mě je inactive, nebo alespoň nehraje tolik, co ostatní hráči v turnaji, a můj zápas proti night-elfům je velice dobrý, když nedělám chyby 😉
Cestu a ubytování ti hradí organizátoři WSVG. Jak dlouho budeš v New Yorku pobývat a kde budeš během pobytu ubytován?
Měl bych tam být zhruba 5 dní. Ubytování mám zařízené v hotelu Hilton.
Budeš mít kromě hraní čas porozhlédnout se po městě? A pokud ano, máš už vytipováno, co by jsi chtěl v NYC navštívit?
Jestli ten čas budu mít, tak se do města určitě podívám, jak užj sem ostatně říkal 😉 A kam? To sám nevím. Uvidíme podle toho, kolik budu mít času. Teď mě tak napadlo, že tam je vlastně Socha svobody, tak na tu bych se rád podíval.
Díky za rozhovor a hodně štěstí v New Yorku!
Obecné informace
Systém Warcraft III turnaje se nebude nijak lišit od toho v Quake 4. Hráči budou podle počtu bodů, které za rok nasbírali v seriálu WSVG, nasazeni do double elimination pavouka. Zápasy se budou hrát klasickým systémem best-of-three, přičemž každý hráč si vybere jednu mapu. V případě remízy se bude hrát mapa třetí. Hráči budou moci vybírat z následujícího maplistu:
Lost Temple (ROC Version)
Twisted Meadows
Gnoll Wood
Turtle Rock
Echo Isle
Terenas Stand
Maelstrom 2.4.
Co se týče cen, i ty se shodují s cenami v Quake 4 turnaji. Hráči budou soutěžit o celkem 35,000 dolarů a další věcné ceny.
1.místo : $20,000, hodinky Rolex, počítač
2.místo : $10,000, počítač
3.místo : $5000, počítač
4.-8.místo : Počítač
Z turnaje pro vás chystáme online reportáž.
verim ze to das, nebude to lehky ale budu ti drzet palce.. ;)
btw, jak tak koukam na ceny, tak kazdej dostane kompa, to je dobra akce :)))
jdi se podivat na jagra jak dava sisky gia :) nebo byt tebou tak si zjistim, kde je ta ceska hospoda, kde toci plzen cesi zijici v americe :)
Gia ftw, gogo
a gl k pc ^_~~~~
Asi to taky začnu hrát, abych se moch podivat do New Yorku :D :D :D
dalsi velmi kvalitni clanek...gj
gl gia
jasne, ze vyhraje ... Manuel je nula ... gl Gia !
Hodne stesti Giacomo.
Asi nějakej můj příbuznej nebo co :)))))
gl gia
no toho amika by fakt moh dat ale s tema ostatnima fakt newim amici sou lamy neumej poradne nic v mirroru zase nasadi brutalni harrash jako proti luciferovi :) a ma dalsi mapu k dobru
ban a jednu pres hubu
tady je videt typickej ceskej clovek, co kazdymu preje hodne uspechu
aby nedoslo k omylu, bylo to smerovane "hiltonovi" -)
co prosim? pulce miho komentare nerozumis protoze o w3 scene vis uplny howno a jeste budes vyhrozovat? chces si snad dat sraz abych te moh nakopat za tvuj debilni nick?
sry, ale doslo tady k nedorozumeni, ten muj komentar nebyl smerovanej na tebe, ale na hiltona, kterej tady psal pekne hnusnej komentar, byl tak hroznej ze ho eya smazal (moch tim padem smazat i muj), kdybys sis precet, co psal eya, mozna by ti to doslo
btw, souhlasim, o w3 scene vim zatim kulovy, hraju to kratce ale zacinam se o to zajimat.. ;)
njn nekdo radsi pise nez mysli :)
jak rika Glady... :)
ok v poho :) muzeme si nekdy dal 1v1